3 super miejsca na wakacje z dziećmi w Polsce

3 super miejsca na wakacje z dziećmi w Polsce

Chociaż odliczasz dni do swojego urlopu, dni w pracy mijają coraz przyjemniej i myślisz tylko o tym, że w końcu się wyśpisz… gdzieś na końcu głowy siedzi myśl, że w zasadzie to nie wiesz, gdzie pojechać z dziećmi na wakacje! Z boku może się to wydawać problemem, jednak kiedy się temu bliżej przyjrzymy – dzieci lubią jeździć tam, gdzie coś się dzieje, gdzie mogą się wyszaleć i skąd przywiozą niezapomniane wspomnienia. Wymyślenie takiego miejsca wcale nie jest trudne!

Co w puszczy piszczy…

Piękne i bardzo często niedoceniane Podlasie. Tak naprawdę możliwości na spędzenie czasu w tym malowniczym regionie Polski jest wiele. Tutaj czas płynie jakby wolniej, rejon otaczają niziny usłane polami, lasy, a na każdym kroku spotkasz przyjaźnie nastawionych ludzi. Idealnym rozwiązaniem jest wybieranie się w okolice Białowieży. Jest to świetne miejsce do spędzenia czasu przez kilka dni, a nawet tydzień. Muzeum przyrodniczo-leśny, rezerwat ścisły, piękna architektura, Szlak Dębów Królewskich… i wiele innych. Wśród tych „innych” przede wszystkim – rezerwat pokazowy żubrów. Zwierzęta z pewnością zainteresują dzieci.

Naładuj się energią

Czyli Energylandia Zator. Miejsca dla dorosłych i dla dzieci. Na początku wspomnijmy, że leży w sąsiedztwie gór i tak malowniczego miasta, jakim jest Kraków. Dodatkowo: Wadowice, Oświęcim, Wieliczka. Tak naprawdę można sobie zaplanować kilkudniowy pobyt w tej okolicy i jeden dzień poświęcić właśnie na Energylandię. Jest to rodzinny park rozrywki, na który w Polsce czekaliśmy bardzo długo. Znajdziemy tu przeróżne kolejki górskie i masę atrakcji zarówno dla najmłodszych, i nieco starszych.

Zabierz mnie na Mazury!

Kraina Polskich Jezior. Ponoć w miejscowości Reszek spalono ostatnią czarownicę w Europie! Mnóstwo ciekawej przyrody, zieleni, jezior. Wspaniałe miejsca na grille, biwaki, rodzinne wycieczki rowerowe. Tak naprawdę każde jezioro i jego okolica ma coś ciekawego do zaoferowania, nieważne, podczas której pory roku. Jeśli chodzi o wakacje z dziećmi – najlepszym rozwiązaniem będzie wybieranie się w okolice większego miasta, takiego jak Giżycko czy Olsztyn. W przypadku niepogody, w takim miejscu zawsze znajdzie się coś ciekawego do roboty.

Czy któryś z tych pomysłów przypadł Ci do gustu? Na pewno tak! Jeśli chodzi o planowanie ciekawego wyjazdu, ogranicza nas tylko wyobraźnia… i często finanse. Jednak nie zapominajmy, że zawsze istnieje możliwość wzięcia pożyczki lub kredytu na taki wyjazd. Tak naprawdę praktykuje to wiele osób. Kwota zaciąganego kredytu nie jest tak wysoka jak w przypadku zakupu auta czy też budowy domu, zatem jego spłata nie będzie dla nas odczuwalna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *