Jak wypocząć w Wiśle? Najlepsze i najciekawsze atrakcje turystyczne

Jak wypocząć w Wiśle? Najlepsze i najciekawsze atrakcje turystyczne

Wisła to małe miasteczko turystyczne, położone w południowej Polsce, w województwie śląskim. Piękno przyrody, mnogość okolicznych atrakcji turystycznych, cisza, spokój, urokliwy klimat sprawiają, że jest to świetne miejsce, które zapewni odpoczynek, relaks, a także dostarczy wielu pozytywnych wrażeń i emocji.

Wypoczynek Wisła zapewnia w każdej porze roku. Dzięki bardzo dobrze rozbudowanej bazie noclegowej, jak również turystycznej każdy znajdzie dla siebie odpowiednią ofertę, która trafi w gusta, oczekiwania i zainteresowania turysty.

Do głównych, letnich atrakcji Wisły można zaliczyć:

Wyprawa i zwiedzanie Miasta i jego głównych atrakcji – Zameczek Myśliwski Habsburgów, urokliwy deptak z wielką ilością restauracji, kafejek, sklepików z pamiątkami, Plac Bogumiła Hoffa, Aleja Gwiazd Sportu, na której widnieją sylwetki upamiętniające sportowców pochodzących z rejonów Wisły, Dom Zdrojowy, Muzeum Beskidzkie, Kościół Piotra i Pawła, Park Miejski, Amfiteatr, itp.

Skocznia narciarska Malinka, której uroki można podziwiać  zarówno latem jak i zimą, podczas zawodów skoków narciarskich,

Dolina Białej Wisełki – wyjątkowo urokliwa, zielona, cicha, skąpana w promieniach słonecznych dolina Beskidu Śląskiego położona za Jeziorem Czerniańskim.

Wodospad na Wisełce i Jezioro Czerniańskie to kolejne propozycje, którymi można zastąpić wyrażenie  “wypoczynek Wisła”. Dzięki bujnej roślinności,  zachwycającej przyrodzie, śpiewu ptaków oraz wszechogarniającemu spokojowi, przebywając w tym miejscu można zapomnieć o całym świecie, zrelaksować się i wypocząć.

Aktywny wypoczynek Wisła zapewnia także dzięki możliwości korzystania z letnich i zimowych atrakcji turystycznych, przeznaczonych dla osób aktywnych fizycznie. Parki linowe, trasy rowerowe, wyciągi i stoki narciarskie pozwalają rozwijać swoje pasje, a także odpoczywać w ruchu.

Zimowa baza narciarska umożliwia korzystanie z wielu stoków dostosowanych do różnych umiejętności i możliwości narciarzy i snowboardzistów.

Do najbardziej popularnych stacji narciarskich działających w Wiśle i na jej obrzeżach można zaliczyć:

Kolej Linową Skolnity – kolej czynna jest cały rok, a w sezonie zimowym możliwe jest szusowanie wyznaczonymi trasami narciarskimi.

Staja narciarska STOK – to trasa zjazdowa o długości 800m, która codziennie jest ratrakowana, naśnieżana i oświetlana. Przy ośrodku znajduje się także baza gastronomiczna, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, jak również szkółka dysponująca profesjonalnymi instruktorami nauki jazdy na nartach i desce snowboardowej.

Wyciąg Narciarski Cieńków,

Wyciąg Narciarski Głębce.

1 Comment

Dodaj komentarz