Historia Jeziora Toba

Historia Jeziora Toba

Jezioro Toba

Jezioro Toba jest jedną z ciekawszych atrakcji dostępnych w Sumatrze, ulokowanej w Azji Południowo-Wschodniej wyspie należącej do Indonezji. Ten częsty punkt podróży turystów jest największym jeziorem wulkanicznym na świecie. Związane z tym wspaniałe widoki corocznie zapierają dech w piersiach coraz większej liczbie osób. Jest to bez wątpienia jeden z najpiękniejszych cudów natury na świecie.

Historia Jeziora Toba

Jezioro Toba http://duabenua.com/pl/blog/jezioro-toba/ położone jest w gigantycznym kraterze i zajmuje przestrzeń ponad tysiąca kilometrów kwadratowych, tym samym jest większe niż chociażby cały Singapur. Zostało uformowane poprzez gigantyczną eksplozję wulkaniczną, do której doszło ponad 70 tysięcy lat temu. Szacuje się, że erupcja superwulkanu Toba doprowadziła do masowej śmierci, a nawet wyginięcia wielu gatunków istot żywych, a także realnie wpłynęła na sytuację klimatyczną na Ziemi. Był to jeden z czynników, który doprowadził do wejścia Ziemi w erę lodowcową. Powstałe w jego wyniku Jezioro Toba jest także jednym z najgłębszych jezior świata, jego głębokość wynosi bowiem około 450 metrów. Jest ono położone 900 metrów nad poziomem morza, co daje odświeżenie w porównaniu do zgiełku, hałasu i zanieczyszczeń panujących w miastach. W ciągu ostatnich 70 tysięcy lat nastąpiło także kilka mniejszych erupcji, ale w ciągu ostatnich kilkuset lat zaobserwować dało się jedynie trzęsienia ziemi w okolicy wulkanu.

Atrakcje Jeziora Toba

Nie samą wodą Jezioro Toba stoi. Istnieje wiele atrakcji w jego okolicy, które dodatkowo pomagają przyciągać turystów i zapewniają, że nikt nie będzie się nudził podczas wizyty do tego magicznego miejsca. Jednym z najciekawszych punktów jest starożytna wioska Batak, którą po prostu trzeba zobaczyć. Można znaleźć tam kamienne krzesła, używane niegdyś przez lokalnych władców, a także kamienie używane do tortur i egzekucji. Warto skorzystać z usług lokalnych przewodników, ponieważ są one bardzo tanie i pozwalają na poznanie wielu informacji, których nie da się uzyskać nigdzie indziej. Można zajść także do muzeum i zaczerpnąć jeszcze większą garść wiedzy odnośnie historii regionu. Przy odrobinie szczęścia natrafimy tam także na tancerki wykonujące tradycyjne tańce mieszkańców. Niedaleko Jeziora można znaleźć także bardzo popularne gorące źródła, pozwalające w pełni zrelaksować się i wypocząć podczas podróży, a także szczególnie atrakcyjny dla wszystkich miłośników historii grób lokalnego króla.

Jezioro Toba jest nie tylko wspaniałym miejscem do odwiedzenia z powodu jego niewątpliwych walorów wizualnych, ale oferuje także szereg innych atrakcji. Z pewnością jest to miejsce, które warto zobaczyć chociaż raz w swoim życiu.

1 Comment

Dodaj komentarz