5 miejsc w Maroku, które musisz zobaczyć

5 miejsc w Maroku, które musisz zobaczyć

Twoją uwagę przykuły wakacje w Maroko? To państwo położone w północno-zachodniej części Afryki, oblewane przez wody Oceanu Atlantyckiego i Morza Śródziemnego oraz często wybierany kierunek podróży. Poznaj 5 niezwykłych atrakcji, które czekają na Ciebie w Maroko.

Targ w Msemrir

Osobliwe miejsce, w którym handel wre. Co roku przyciąga tłumy turystów i można kupić tam niemal wszystko. Od jedzenia (lokalne owoce, warzywa i… baranie mózgi) po gumowce i barany. Zawsze, przynajmniej wedle miejscowych, wszystko można kupić w atrakcyjnych cenach.

Wąwóz Todra

Miejsce idealne dla osób pasjonujących się wspinaczką na skałkach i prawdziwy raj dla tych, którzy lubią spędzać czas aktywnie. Wąwóz charakteryzuje się wysokimi ścianami, które dochodzą do nawet 150 metrów wysokości i oferuje ciekawe drogi wspinaczkowe o zróżnicowanym stopniu trudności. Jednak nie tylko miłośnicy aktywnego wypoczynku znajdą tu coś dla siebie – dla turystów, którym obca jest wspinaczka, ucztą będą widoki rozpościerające się pomiędzy strzelistymi skałami wąwozu. Jak można się domyślić, to miejsce, bez którego wczasy w Tunezji nie będą kompletne!

Erg Chebbi

To piaszczyste wydmy o ponad 22 kilometrach długości i stały punkt wizyt licznych turystów z całego świata. Jednymi z atrakcji regionu jest sandboarding oraz zjeżdżanie po piasku na sankach. Oprócz tych atrakcji, turyści mają możliwość przejechania się karawaną wielbłądów lub spędzenia nocy na pustyni w tuareskim namiocie.

Marrakesz

Marrakesz to miasto absolutnie wyjątkowe, kolebka marokańskiej kultury, do dzisiaj pozostająca jej centrum. Będąc w Maroku po prostu nie sposób go pominąć! W Marrakeszu znajdują się Plac Dżemaa El-Fna oraz meczety Kutubija i Alego ibn Jusufa, a od niezliczonych kolorów i zapachów może się zakręcić w głowie. Podczas zakupów pamiątek warto się tam targować, gdyż tylko po długich i emocjonujących negocjacjach, można zakupić pamiątki bez zawyżonej ceny. To wakacje w Maroku pełną gębą!

Najwyższy szczyt

Jebel Toubkal, najwyższy szczyt Maroka, usytuowany jest na wysokości 4167 metrów n.p.m. Nagrodą za dotarcie na szczyt tej niemałej góry są wspaniałe widoki rozciągające się na pasmo Atlas. Należy odpowiednio przygotować się na wędrówkę i zabezpieczyć się przed skutkami wysokich temperatur, a także wyposażyć w wygodne obuwie i niezbędny sprzęt.

Maroko zachwyca urokliwymi miejscami i tętniącym życiem tutejszej ludności. To doskonały kierunek podróży dla osób uwielbiających poznawanie nowej kultury. Wakacje w Maroku będą jedną z niezapomnianych podróży.

1 Comment

Dodaj komentarz