Wakacje na wyspie w Grecji – 5 popularnych miejsc

Wakacje na wyspie w Grecji – 5 popularnych miejsc

Grecja jest wakacyjną destynacją Polaków już od wielu lat. Kojarzy się z piękną plażą i lazurowym morzem. Dodatkowym atutem jest greckie jedzenie – sałatki, tzatziki i inne pyszności. Będąc w tym państwie, na pewno warto odwiedzić Ateny. Jednak na wakacje często lepiej wybrać jedną z licznych wysp. Sprawdźmy, które są najbardziej popularne i dlaczego wakacje na wyspie przyciągają aż tak wiele turystów.

Kreta

To największa grecka wyspa, a tym samym najbardziej popularna. Najprościej dostać się na nią samolotem, lecąc do miasta Chania, które jest stolicą wyspy. Na miejscu mieszkańcy są bardzo mili i przyjaźnie nastawieni do turystów. Przed zakupem jakiegokolwiek produktu dają trochę na spróbowanie i nie namawiają nachalnie do wejścia do sklepu. Najbardziej popularną wycieczką z Krety jest wyprawa na Elafonsi, czyli wyspę słynącą z różowych plaż. Z atrakcji na miejscu na pewno warto polecić pałac w Knossos oraz Wąwóz Samaria.

Rodos

To druga po Krecie najczęściej odwiedzana wyspa grecka. Jeśli chcesz spędzić wakacje na wyspie, warto wybrać się właśnie tam. Na wyspie znajduje się wiele zamków, które warto zobaczyć. Bogata architektura na pewno zaciekawi fanów sztuki. Główną atrakcją jest tutaj stolica wyspy z przepiękną średniowieczną starówką. Najlepiej wybrać się tam w nocy, wówczas widoki będą jeszcze piękniejsze. Warto także zobaczyć Kolos Rodyjski, który był uważany za jeden z siedmiu cudów świata starożytnego.

Zakintos

Wyspa Zakintos przyciąga przede wszystkim pięknymi widokami. Jasne plaże, turkusowe morze oraz liczne winnice i gaje oliwne są wizytówką tego miejsca. Obowiązkowo trzeba się wybrać tam na wycieczkę do Zatoki Wraku. Można się do niej dostać jedynie drogą morską, gdyż przepiękną plażę otaczają wysokie klify połyskujące w słońcu. Zatokę można obejrzeć również z platformy widokowej znajdującej się tuż obok klifów. W czasie rejsu statkiem warto zobaczyć także błękitne groty. Swój wyjątkowy kolor skał zawdzięczają promieniom słońca odbitym od tafli wody. Nie można także zapomnieć o samym mieście Zakynthos, która swoim stylem bardzo przypomina włoskie miasteczka.

Korfu

Wakacje na wyspie Korfu z pewnością będą należeć do niezapomnianych. Ta niewielka wysepka znajduje się niedaleko Albanii. Cechuje ją łagodny klimat i największa ilość zieleni w całej Grecji. To idealne miejsce na romantyczny wyjazd z ukochaną lub ukochanym. Dla par najbardziej polecana atrakcja to Kanał Miłości. Zgodnie z legendą jego przepłynięcie gwarantuje odnalezienie miłości. Miejscem obowiązkowym do odwiedzenia jest Pałac Achillion, który był letnią rezydencją austriackiej cesarzowej Elżbiety II zwanej księżniczką Sissi.

Santorini

Santorini jest wizytówką Grecji i od lat przyciąga tłumy turystów. To właśnie tam znajdują się znane z pocztówek i zdjęć białe domki z niebieskimi dachami. Sama wyspa znajduje się na wulkanie, którego ostatnia erupcja miała miejsce 3600 lat temu. Co warto tam zobaczyć? Z pewnością zachód słońca z miasta Oia. Co wieczór zbierając się tam zarówno turyści, jak i miejscowi, aby wspólnie podziwiać kilkunastominutowe widowisko. Wakacje na wyspie Santorini na pewno będą należeć do niezapomnianych.

Dodaj komentarz