Egzotyczne wakacje – gdzie najlepiej polecieć?

Egzotyczne wakacje – gdzie najlepiej polecieć?

Coraz częściej Polacy są już znudzeni naszymi rodzimymi górami czy jeziorami. Zamiast tego decydują się na wycieczki w bardziej egzotyczne lokacje, zwłaszcza że teraz jest to znacznie tańsze i łatwiejsze niż jeszcze nawet kilkanaście lat temu. Wybór jest ogromny – ciężko już o miejsca, w które nie da się polecieć. Mamy możliwość na kilka czy kilkanaście dni zagłębić się w zupełnie inną kulturę, która może wydawać się nam całkowicie obca i niezrozumiała. Wobec tego jeśli interesują nas egzotyczne wakacje gdzie najlepiej się wybrać?

Kuba

Kuba jest krajem już niemal mitycznym. Chociaż w ostatnich kilkudziesięciu latach doszło do znacznego złagodzenia restrykcji, które odcinały to państwo od świata, wciąż przybywając tam można odnieść uczucie jakby podróżowało się w czasie. Obecnie dostanie się na tą wyspę nie powinno być dużym problemem, a kiedy już się tam znajdziemy, czeka nas multum atrakcji. Warto zanurzyć się w miejscową kulturę, poznać panujące w społeczeństwie kubańskim tradycje i zwiedzić legendarną Hawanę.

Meksyk

Meksyk jest gratką nie tylko osób zainteresowanych cudami natury i latynoską kulturą, ale także dla historyków amatorów. Zwiedzać można tam dziesiątki starożytnych świątyń i miast, będących pozostałościami po cywilizacjach zniszczonych w procesie kolonizacji Ameryki. Do tego z łatwością powinniśmy poradzić tam sobie znając tylko angielski, a ceny wyżywienia i lokum nie są wygórowane. Z kolei niestety bilet na samolot będzie niewątpliwie sporym wydatkiem.

Dominikana

To piękne, rajskie państwo aktualnie nie jest jednym z głównych celów wycieczek Polaków. Nie oznacza to jednak, że nie da się z naszego kraju tam wybrać. Wręcz przeciwnie, wycieczki nie są trudno dostępne, a ich ceny można uznać za całkiem korzystne. Jest to dobry wybór zwłaszcza dla osób, które cenią sobie przyrodę i podziwianie niesamowitych widoków.

Indonezja

Spośród 17 tysięcy indonezyjskich wysp zamieszkałych jest kilkaset, a na kilkanaście można spokojnie pojechać na wycieczkę przy pomocy biura turystycznego. To, co możemy zobaczyć różni się w zależności od wyspy, z pewnością można spodziewać się jednak zapierającej dech w piersiach fauny i flory, a także bogatej kultury lokalnej i wielu wiekowych zabytków (między innymi starych świątyń).

Madagaskar

Madagaskar to przede wszystkim idealne miejsce dla osób, które uwielbiają zwierzęta i chcą zobaczyć takie, których nie da się spotkać nigdzie indziej na świecie. Wycieczki tam nie będą tanie, ale są jak najbardziej dostępne dla Polaków.

Jak widać, jest sporo egotycznych kierunków, o których na ogół nie myślimy zastanawiając się nad wycieczką w nieznane. Jeśli interesują nas egzotyczne wakacje gdzie najlepiej będziemy się bawić zależy od tego, co nas interesuje i czego oczekujemy od takiej wyprawy.

Dodaj komentarz