Gdzie jechać na wakacje 2019

Gdzie jechać na wakacje 2019

Sezon wakacyjny za pasem, a ty nadal nie masz pomysłu gdzie się wybrać na zasłużony urlop? W poniższym artykule postaramy się pomóc ci w podjęciu decyzji i przybliżymy najpopularniejsze kierunki na wakacje w 2019 roku.

Wakacje 2019 – urlop w Polsce czy za granicą?

Wiele zależy od tego, czy chcemy wypoczywać w kraju, czy jednak decydujemy się na wyjazd za granicę. Jeśli wakacje spędzamy w Polsce, to doskonałym kierunkiem mogą okazać się Sudety.

Góry znajdujące się w południowo-zachodniej części kraju są idealnym wyborem dla osób chcących spędzić wolny czas w sposób aktywny. Sudety są idealnym miejscem do pieszych wędrówek. Gdy zdobędziemy już jedną z najpopularniejszych gór w tym regionie – mowa oczywiście o Śnieżce – możemy zacząć odkrywanie licznych zabytków znajdujących się w tym regionie.

Dla miłośników wylegiwania się na plaży przy akompaniamencie dźwięku fal idealną propozycją wydaje się Pomorze. To właśnie tutaj piaszczyste plaże i widok na bezkresne morze tworzą niepowtarzalną aurę sprzyjającą relaksowi. Pomorze oferuje również liczne atrakcje dla wczasowiczów preferujących aktywny wypoczynek. Wraz z końcem dnia warto wybrać się na plażę, aby podziwiać magiczne zachody słońca. Wakacje nad morzem zapewnią nam wspaniałe chwile, które wspominać będziemy przez cały rok.

Popularnym kierunkiem jest także Małopolska, gdzie znajdują się takie miasta jak Kraków słynący ze swojego historycznego charakteru. Po zwiedzeniu Wawelu, Sukiennic oraz wysłuchaniu hejnału mariackiego rozbrzmiewającego na głównym rynku Starego Miasta możemy wybrać się, np. do Zakopanego.

Region ten również słynie z takich atrakcji jak spływ Przełomem Dunajca czy kopalnie soli w Wieliczce oraz Bochni.

Każdy zapalony travelist, planując urlop w Polsce może skorzystać z oferty Fly.pl czy wakacje.pl  gdzie możemy wybierać spośród wielu ofert np. dominikanie kraków, również Last Minute, które pozwolą zaoszczędzić nam parę groszy.

Wczasy 2019 za granicą

Urlop za granicą to doskonała okazja do poznania nowych kultur i poszerzenia horyzontów. W tym roku popularnymi kierunkami są Bułgaria, Tunezja, a dla osób pragnących przeżyć przygodę życia doskonałym kierunkiem może okazać się Madagaskar – Kraj w Afryce Wschodniej.

Jednym z najczęściej odwiedzanych przez turystów miejsc w Tunezji jest wyspa Dżerba (Djerba) przyciągająca klimatem, jak również piaszczystymi plażami i bogatą ofertą hoteli, których oferty sprawdzić możemy na stronie biura podróży Fly.pl

W Bułgarii natomiast oprócz szerokich plaż i ciepłego morza warto zainteresować się ofertą kulinarną tutejszej kuchni. Bułgaria jest również wspaniałym kierunkiem dla amatorów wina.

Atrakcyjne ceny oraz bogactwo zabytków sprawią, że czas tutaj spędzony na długo zapadnie w naszej pamięci.

Dodaj komentarz