Szukasz książki na wyjazd? Sprawdź te powieści obyczajowe!

Szukasz książki na wyjazd? Sprawdź te powieści obyczajowe!

Urlop to czas, w którym chętnie sięgamy po książki. Lektura to idealna forma wypoczynku, pozwalająca na oderwanie się od ekranów i codziennego pośpiechu. Czytamy nie tylko w domu, ale także w podróży, na plaży lub lotnisku. Powstaje zatem pytanie: jakie książki warto zabrać ze sobą na wyjazd? Sprawdźmy, na co najczęściej pada nasz wybór!

Czym wyróżniają się powieści obyczajowe?

Współcześnie mamy do wyboru wiele gatunków literatury — powieści obyczajowe https://skupszop.pl/ksiazki/literatura-obyczajowa/romans-145954 i romanse, thrillery i kryminały, fantastykę, poradniki, powieści młodzieżowe i inne. Okazuje się, że najczęstszym wyborem na wyjazd pozostaje jednak literatura obyczajowa. Mamy kilka koncepcji, które mogą to wyjaśnić!

Tryb życia większości z nas jest bardzo intensywny. Praca, rozwój, dom, treningi… Czasu na spokojny odpoczynek pozostaje zatem niewiele. Dlatego na wakacje nie zabieramy ze sobą mrożących krew w żyłach horrorów i kryminałów. Poszukujemy lekkich historii, które pomogą nam się zrelaksować i uspokoić. Właśnie takie są powieści obyczajowe.

Cechy literatury obyczajowej

Literatura obyczajowa to dość obszerna kategoria literacka. Bardzo często występuje w niej:

  • wątek romantyczny,
  • wątek humorystyczny,
  • bohater, z którym łatwo się utożsamić,
  • realistyczny świat — akcja rozgrywa się w miejscach takich jak szkoła, dom, miejsce pracy.

Dzięki tym elementom możemy z łatwością wciągnąć się w fabułę powieści obyczajowych. Wiele z nich przeznaczonych jest nie tylko dla dorosłych — w literaturze młodzieżowej specjalizuje się m.in. John Green.

Książki z tej kategorii będą świetnymi towarzyszami podróży, ponieważ czyta się je szybko i bez wysiłku. Bez względu na to, czy skorzystasz z nich w domu, czy też zabierzesz je ze sobą na lotnisko, do kawiarni lub podróżnej walizki, z pewnością zrobisz z nich świetny użytek, a opowiedziane w nich historie pozwolą ci oderwać się od codziennych zmartwień.

Powieści obyczajowe w Skupszopie

Jeśli specjalizujesz się w szybkim czytaniu lub szykujesz się na długi urlop, jedna książka to zdecydowanie za mało. Dlatego zapoznaj się z ofertą Skupszopu — księgarni internetowej, w której znajdziesz mnóstwo powieści obyczajowych w świetnych cenach. Wybieraj spośród uznanych i lubianych autorów, takich jak Jane Austen, Katarzyna Grochola, Małgorzata Musierowicz, Nicholas Sparks, Cecelia Ahern czy wspomniany John Green. Przeżyj niezapomniane chwile i zrelaksuj się, korzystając z naszych poleceń — w Skupszopie każdego dnia znajdziesz coś nowego!

Dodaj komentarz