Wakacyjny kurort w Wielkopolsce – Boszkowo.

Wakacyjny kurort w Wielkopolsce – Boszkowo.

Wielu mieszkańców Wrocławia, Leszna, Poznania czy Rawicza nie wyobraża sobie wakacji bez odwiedzenia jednego z najczystszych akwenów w Wielkopolsce – Jeziora Dominickiego oraz Boszkowa – Letniska. Od lat miejsce to cieszy się niezwykłą popularnością wśród turystów z różnych rejonów Polski. Boszkowo upodobała sobie młodzież oraz rodziny z dziećmi. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Dlaczego zatem warto odwiedzić Wielkopolskę?

Jezioro Dominickie – jedyne w swoim rodzaju.

Turyści przybywający nad Jezioro Dominickie doceniają czystość wody oraz bardzo dobre warunki do kąpieli. To idealne miejsce dla amatorów pływania, żeglarzy oraz pasjonatów różnego rodzaju sportów wodnych. Akwen jest dość głęboki ( 17 m) i co ciekawe, znajduje się na terenie Przemęckiego Parku Krajobrazowego. Unikalne gatunki ptaków i dzika przyroda to niejedyne atrakcje tego miejsca. Także wędkarze lubią przyjeżdżać nad Jezioro Dominickie.

Atrakcje Boszkowa – Letniska.

Boszkowo- Letnisko to wieś położona nad Jeziorem Dominickim, która funkcjonuje jako kurort wypoczynkowy w okresie wakacyjnym ( czerwiec – wrzesień). Rozbudowana baza noclegowa sprawia, że miejsce to przyciąga coraz więcej turystów. W lipcu i sierpniu, bez wcześniejszej rezerwacji, trudno o wolny pokój. Co przyciąga do Boszkowa? Liczne restauracje serwujące jedzenie na najwyższym poziomie, modne kluby, dyskoteki oraz atrakcje dla dzieci ( trampoliny, zjeżdżalnie, wypożyczalnie hulajnóg, elektrycznych pojazdów).Organizowane są też różnego rodzaju festiwale i koncerty muzyczne. Boszkowo to także idealne miejsce dla rowerzystów oraz osób lubiących spacerować ( choćby do pobliskich Dominic). Miłośników kultury zainteresuje zapewne Pałac Sułkowskich, który znajduje się w pobliskich Włoszakowicach. Zwiedzać można go do dzisiaj, choć należy zgłosić to telefonicznie wcześniej. W pałacu obecnie mieści się urząd gminy, odbywają się koncerty, konkursy i spotkania. Ciekawostką dla miłośników klasycznej muzyki może być to, że we Włoszakowicach urodził się kompozytor Karol Kurpiński, o czym informuje pamiątkowa tablica.

Do Boszkowa można dojechać samochodem, a także koleją . W okresie wakacyjnym w niektóre dni kursują parowozy, co stanowi niewątpliwie dużą atrakcję nie tylko dla dzieci. Można przenieść się w czasie i wyobrazić sobie, jak podróżowało się kiedyś.

Fenomen Boszkowa trudno zrozumieć, dopóki samemu nie odwiedzi się tego miejsca. W okresie wakacyjnym miejscowość ta tętni życiem i przyciąga tłumy. Po sezonie uwodzi spokojem, czystym powietrzem i urokliwym jeziorem.

Dodaj komentarz