Wyspa Bali- co koniecznie trzeba zobaczyć?

Wyspa Bali- co koniecznie trzeba zobaczyć?

Magiczna wyspa Bali jak magnez przyciąga turystów z całego świata. Nie bez powodu. Piękna roślinność, plaże i tajemnica kryjąca się na każdym kroku zachęca do odwiedzin. Oferty na ostatnią chwilę, tanie przeloty i wskazówki innych turystów są bardzo pomocne w organizacji własnej wyprawy, która może być prawdziwą przygodą. Nie trzeba mieć fortuny, wystarczy trochę cierpliwości i sprytu. Jednak tak samo, jak przed każdą podróżą, należy odpowiednio przygotować się poprzez przejrzenie przewodników. Poniżej podpowiadamy wam, jakie miejsca koniecznie trzeba odwiedzić. 

Czarna plaża Amed

Miłośnicy nurkowania powinni odwiedzić to miejsce. Jedna z najpiękniejszych plaż zapewnia niezapomniane widoki i relaks. Znajdujący się nieopodal wulkan Agung nie tylko dodaje ezoteryczności, ale również dostarcza charakterystyczny, czarny piasek.

Taman Tirta Ganga

Słynny obszar, na którym kiedyś znajdował się wodny pałac królewski. Urokliwe miejsce pełne roślinności oraz jedynej w swoim rodzaju architektury. Podczas spaceru po kamieniach wystających z wody, jest możliwość karmienia tęczowych rybek. Należy uważać, aby się nie poślizgnąć. Park kryje w sobie wiele posągów, które można fotografować. Warto również odwiedzić basen i odbyć rytualną kąpiel. 

Monkey Forest- bliskie spotkanie z małpami

Symbolizujący harmonię między ludźmi a naturą las, jest miejscem, gdzie możemy obcować z małpami. Przed wejściem należy kupić banany, które ułatwią nam zwabienie tych zwierząt w celu wspólnych zdjęć. 

Świątynia Pura Ulun Danu Bratan

Jedno z najbardziej charakterystycznych miejsc na wyspie, znane szerszej publiczności ze zdjęć. Świątynia Pura Ulun Danu Bratan, inaczej zwana świątynią na wodzie, położona jest 1200 nad poziomem morza w otoczeniu gór. Efektowne ogrody okalające budowlę, są jedyne w swoim rodzaju.

Słynne tarasy ryżowe Tegalalang 

Indonezja słynie z pól ryżowych i konstrukcji w formie tarasów. Można je spotkać na każdym kroku. Jednym z miejsc nieopodal Ubudu jest Tegalalang. Jednodniowa wycieczka pozwoli na zwiedzenie tego obszaru oraz zrobienie pamiątkowych zdjęć. Wstęp jest płatny. Jeśli nie interesuje nas brodzenie w wodzie, innym sposobem jest podziwianie tarasów z pobliskich kawiarenek.

Prócz niezwykłych terenów i krajobrazów, Bali to miejsce, gdzie należy być ostrożnym. Oryginalna waluta jest trudna do przeliczenia. W rezultacie wielu turystów jest oszukiwanych i naciąganych. Pamiętajmy, aby w spokoju wybierać pamiątki i bez pośpiechu dokonywać płatności. Z tak pięknego miejsca przywieźmy tylko dobre wspomnienia.

Dodaj komentarz