Dla kogo orientalny zapach, zwany też bursztynowym?

Dla kogo orientalny zapach, zwany też bursztynowym?

Zapachów jest setki, ale te znane jako orientalne lub bursztynowe wyróżniają się odurzającym zapachem, który tworzy ich reputację jako uwodzicielskich. Dowiedz się, czy te smakowite zapachy, od paczuli po wanilię, są stworzone dla Ciebie.

Orientalne lub bursztynowe zapachy. W skrócie.

Orientalne lub bursztynowe zapachy mają bardzo wyraźną nutę bazową. Może być miękki i głęboki, czasem pikantny lub słodki, chciwy, ale zawsze rozwija specyficzną dla Orientu zmysłowość. Dlatego orientalne perfumy mają reputację uwodzicielskich perfum. Ich nuty bazowe są impregnowane na tkaninach i skórze, a ich ciężkie cząsteczki wyparowują dopiero po kilku godzinach, a nawet dniach. Orientalne zapachy powstają zazwyczaj z cennych lasów, egzotycznych roślin takich jak paczula, wanilia czy piżmo.
Pierwszy tak zwany “orientalny” zapach został stworzony przez François Coty w 1908 roku i został nazwany „Ambre Antique”. Składał się z ambry i wanilii. Co więcej, od momentu powstania tego zapachu mówi się o perfumach bursztynowych, będących synonimem perfum orientalnych.
W 1925 roku Jacques Guerlain stworzył „Shalimar”, mityczne perfumy, które swoją nazwę zawdzięczają ogrodom stworzonym przez cesarza Shah Jahana dla indyjskiej księżniczki Mumtaz Mahal. Zapachy wykorzystywane w tych wyjątkowych perfumach to cytryna, bergamota, opoponaks i wanilia. „Shalimar” stał się klasycznym orientalnym zapachem i nadal jest w modzie.

4 kategorie orientalnych zapachów.

1. Drzewne.

Mają drzewiaste nuty bazowe cedru lub drzewa sandałowego, bardzo wskazane dla świadomej kobiecości.

2. Pół-orientalne.

Ich kwiatowe nuty goździka, lilii czy jaśminu przynoszą świeżość, która balansuje z bardziej wyrazistymi nutami bazowymi.

3. Przyprawowe.

Przyprawami są gałka muszkatołowa, cynamon lub goździki. Nadają zapachowi silny i odważny charakter.

4. Słodkie.

Delikatność tych perfum sprawia, że ich zapach jest nieodparty i autentyczny, a wszystko to w zmysłowości.

Dla kogo są orientalne zapachy?

Orientalno-kwiatowe zapachy mają nutę romantycznej świeżości, ale często są też pikantne lub drzewne, a więc mocne. Nie są one przeznaczone dla młodych dziewcząt, ale dla bardziej dojrzałej klienteli kobiecej. Będą odpowiadać tym, którzy chcą się podobać, a jednocześnie być romantyczni, wrażliwi i serdeczni. Nuty serca lub wierzchołka będą składać się z esencji jaśminu, konwalii lub konwalii, która nadaje zapachowi zmysłowy romantyzm. Ponieważ nawet jeśli nuty serca lub szczytu są kwiatowe, nuty bazowe tworzące orientalny zapach są słodkie, smakowite i przyjemne.
Orientalne zapachy z paczulą jako podstawową nutą, bardziej urzekające i uporczywe, będą lepiej odpowiadać silnym osobowościom i uwodzicielom. Nawet jeśli nie czujesz się jak dusza femme fatale, orientalny zapach może być dla Ciebie: są one specjalnie stworzone dla tych, którzy zakładają swoją zmysłowość. Ale orientalne zapachy nie są tylko dla kobiet! Również mężczyźni mogą wykorzystać swoją specyfikę, szczególnie w przypadku Chanel, który w kilku swoich produktach z powodzeniem wykorzystał te nuty zapachowe.

Dodaj komentarz