Jak dobrać kostium idealny – 3 uniwersalne zasady

Jak dobrać kostium idealny – 3 uniwersalne zasady

Jaki jest idealny kostium kąpielowy? Taki, który podkreśla atuty naszej sylwetki i kamufluje to, czego nie chcemy wystawiać na światło dzienne. Dlatego nie sięgaj po pierwszy lepszy strój . Sprawdź za to swoje wymiary i dobierz kostium kąpielowy idealny do swojej figury. Jak dobrać kostium idealny? Zobacz 3 uniwersalne zasady. 

Nie kupuj w komplecie 

Tytuł tego podpunktu jest trochę zdradliwy, ale chodzi o nie kupowanie takiego samego rozmiaru majtek, jak i góry od kostiumu. To, że na przykład majtki w rozmiarze M są dla nas dobre, nie oznacza, że tak samo będzie pasować biustonosz. Górę od kostiumu zawsze wybieraj osobno i nie sugeruj się rozmiarem majtek. Szczególnie jeżeli masz sporą dysproporcję, np. duże piersi i mniejsze pośladki lub w drugą stronę. Najlepsze sklepy z kostiumami pozwalają na zakup osobno góry i dołu od kompletu, tak, że możesz wybrać rozmiar każdej części. Jeżeli będziemy kierować się jednym rozmiarem, to możemy zaszkodzić naszej figurze. Za duże majtki będą spadać, a za małe podkreślać boczki. Podobnie w przypadku źle dobranej góry od kostiumu. 

Rozmiar kostiumu ma kluczowe znaczenie. Za małe bikini lub strój jednoczęściowy optycznie nas pogrubi, natomiast za duży będzie ciągle spadał. To niewygodne, szczególnie jeżeli planujemy aktywny wypoczynek na plaży – granie w siatkówkę plażową czy pływanie. Pamiętaj jednak, że kostiumy kąpielowe zazwyczaj mają numerację mniejszą od ubrań.

Zachowaj równowagę 

Kostium kąpielowy ma to do siebie, że odsłania dużo ciała. Dlatego warto zadbać o równowagę. Kiedy nie jesteśmy w ubraniach, bardzo łatwo o widoczną dysproporcję. Dobrze dobrany kostium kąpielowy pozwala na zrównoważenie sylwetki. Innymi słowy jeśli mamy wąskie ramiona i szerokie biodra, to wybieramy kostium, który zrównoważy ramiona, np. bikini na szerszych ramiączkach. Brak talii możemy podkreślić kostiumem jednoczęściowym wyciętym po bokach, a zaokrąglony brzuch możemy zasłonić majtkami z wysokim stanem. Główną zasadą dobierania kostiumu jest zachowanie proporcji i symetrii. Szukasz idealnego kostiumu? Sprawdź sklep, który oferuje szeroki wybór!

Kolorowy czy gładki? 

Kolorowe i wzorzyste kostiumy kąpielowe bez wątpienia przyciągają wzrok. Dlatego wybieramy je w momencie, kiedy chcemy którąś część ciała podkreślić. Najczęściej zestawia się kolorową górę i gładki dół, ale wzorzysty komplet może być równie ciekawy. Jeżeli nie czujemy się pewnie z którąś częścią ciała, np. nie chcemy podkreślać pośladków, to dół wybierz gładki i w stonowanych kolorach. Dobierz do tego kolorowy biustonosz, który podkreśli biust i odwróci uwagę od pośladków. 

Dodaj komentarz