Jakie są najważniejsze typy koszul, które każdy powinien mieć w szafie?

Jakie są najważniejsze typy koszul, które każdy powinien mieć w szafie?

W życiu codziennym większość osób stawia na t-shirty, natomiast są takie sytuacje, w których bez koszuli ani rusz. W tym materiale dokładnie przedstawimy różne typy koszul, które w Polsce widuje się najczęściej. Wyjaśnimy także, dlaczego warto mieć w swojej szafie jeśli nie wszystkie, to chociaż część z nich. Sprawdź koniecznie, co dla Ciebie przygotowaliśmy!

Typy koszul, które trzeba znać

Najprościej można podzielić koszule na te z długim i z krótkim rękawem. To jednak dopiero początek. W tych obu dużych kategoriach mieści się wiele mniejszych. Przykładowo, oba te typy koszul mogą mieć różnorodne kołnierzyki.

Klasyczne, włoskie, z guzikami – te są najprawdopodobniej najlepiej znane. Nie można też zapominać o tzw. “stójkach”, które sprawdzają się przede wszystkim przy mniej formalnych okazjach (chociaż nie tylko).

Kolejnym kryterium podziału koszul jest materiał. Bardzo często spotyka się koszule bawełniane bądź z bawełny z domieszkami innych materiałów. Spore znaczenie ma również krój. Może być luźny, standardowy, dopasowany, a nawet bardzo dopasowany.

Część osób dzieli koszule męskie na wizytowe (eleganckie) i te o charakterze bardziej codziennym. Koszule wizytowe są z reguły jednokolorowe (zwykle białe lub niebieskie), niekiedy również zamiast guzików mają na mankietach miejsce na spinki.

Szczególnym typem koszuli wizytowej jest koszula smokingowa – jak sama nazwa wskazuje, nosi się ją do smokingu. Ma ona specjalny kołnierzyk dopasowany do noszenia muszki, a także dodatkowy pas pofałdowanego materiału na froncie.

Dlaczego warto mieć kilka różnych koszul w szafie?

W życiu każdej osoby mogą co najmniej kilka razy w roku pojawić się różne okazje, podczas których założenie koszuli będzie konieczne lub przynajmniej dobrze widziane. Nawet, jeśli ktoś nie jest fanem eleganckiego ubioru w swoim życiu codziennym, powinien być na to przygotowany.

Część okazji wymaga pełnej formalności (np. ślub), inne są wydarzeniami z cyklu business casual (urodziny przyjaciela, rozmowa o pracę w niektórych branżach). Jeśli interesują Cię koszule z krótkim rękawem Modini jest warte uwagi. Tego rodzaju koszule doskonale sprawdzą się w lato – występują zarówno w bardziej, jak i mniej eleganckich wersjach.

Mając różne koszule w swojej szafie (najlepiej nie tylko jedną klasyczną białą koszulę z długim rękawem, ale także kilka innych modeli), jest się przygotowanym na wszystko. W razie czego nie trzeba na ostatnią chwilę biegać po sklepach i szukać czegoś, co będzie nie tylko dobrze wyglądało, ale też odpowiednio pasowało.

Dodaj komentarz