Jakie vlogi, programy podróżnicze warto oglądać?

Jakie vlogi, programy podróżnicze warto oglądać?

Pasjonaci podróży bardzo często nie tylko kochają osobiście podróżować, ale również interesują się wszystkim, co z podróżami jest związane. Chodzi tutaj zarówno o programy podróżnicze, vlogi, jak i książki. Współcześnie swoją ciekawość świata można zaspokoić zarówno dzięki telewizji, jak i internetowi. Znajdziemy tam profesjonalne programy, zrealizowane na zlecenie stacji telewizyjnych, ale również amatorskie filmy, nagrywane przez prywatne osoby zwiedzające różne zakątki świata. Które z nich są rzeczywiście godne uwagi?

Gdzie oglądać programy podróżnicze?

Jak wspomnieliśmy we wstępie, programy podróżnicze emitowane są przez różne stacje telewizyjne, jednak osoby, które nie lubią dopasowywać się do sztywnych ram czasowych, które rządzą emisją tych programów w TV, mogą z powodzeniem odnaleźć je w sieci. Najlepszym przykładem są serwisy streamingowe, które udostępniają produkcje zarówno polskie, jak i zagraniczne. Programy podróżnicze, o turystyce obejrzysz w Player
i co ważne, masz do nich dostęp o każdej porze dnia i nocy. Na podobnej zasadzie działają również inne platformy, a także YouTube – serwis internetowy, za pośrednictwem którego praktycznie każdy może publikować nagrane przez siebie filmy.

Ciekawe treści związane z turystyką i podróżami można znaleźć również w portalach społecznościowych, takich jak Facebook, czy Instagram. Wiele osób prowadzi także swoje blogi, oraz videoblogi, na których publikują nagrania z prywatnych podróży oraz inne treści związane z tą tematyką.

Vlogi podróżnicze warte uwagi

Jeśli interesują nas vlogi podróżnicze, to powinniśmy szukać ich przede wszystkim w serwisie YouTube. Dzięki znajdującym się tam kanałom o tej tematyce mamy szansę zwiedzić świat bez wychodzenia z domu, co może stanowić przynajmniej namiastkę podróży w trudnym czasie, jakim jest pandemia koronawirusa. Wśród najciekawszych tytułów naszym zdaniem warto wymienić:

  1. Busem przez świat
  2. Bez planu
  3. Wędrowne motyle

Każdy z tych kanałów ma do zaoferowania coś innego, jednak łączy je to, że skutecznie zarażają miłością do podróży i odkrywania świata. Można się z nich dowiedzieć także bardzo wiele na temat praktycznych aspektów planowania i odbywania podróży, także tych niskobudżetowych.

Ciekawe programy podróżnicze

Programów podróżniczych powstało już naprawdę wiele. Niektórzy prowadzący je stali się dzięki nim osobowościami telewizyjnymi, wydali swoje książki i zyskali niemałą sławę. Do najpopularniejszych programów podróżniczych należą bez wątpienia takie tytułu, jak „Kobieta na krańcu świata”, czy „Śladami kobiety na krańcu świata” z Martyną Wojciechowską. Sporą rzeszą fanów może się poszczycić także program „Boso przez świat” Wojciecha Cejrowskiego. Z kolei połączeniem programu kulinarnego z podróżniczym jest „Makłowicz w drodze” Roberta Makłowicza. To oczywiście tylko kilka przykładów, formatów telewizyjnych związanych tematycznie z podróżami jest znacznie więcej i bez wątpienia każdy znajdzie wśród nich coś dla siebie.

Dodaj komentarz