Dobre miejsca na urlop w zimie

Dobre miejsca na urlop w zimie

Wakacje już za nami – początek roku szkolnego nie oznacza jednak, że będziemy pracować bez przerwy aż do kolejnego lata. Wielu z nas już zaczyna planować swój zimowy wypoczynek. Miłośnicy białego szaleństwa zapewne nie mają z tym większego problemu, jednak osoby nie przepadające za zimowymi sportami też pragną spędzić czas w interesujący sposób. Jak można wypoczywać zimą, kiedy pogoda jest znacznie mniej przyjazna niż latem?

Narty inaczej

Nie ulega wątpliwości, że niskie temperatury i śnieg są sprzymierzeńcami przede wszystkim miłośników jazdy na nartach czy snowboardzie. Nic dziwnego – przy niesprzyjających okolicznościach pogodowych nie ma co liczyć na pełne adrenaliny szusowanie po stokach (chyba, że wybierzemy np. Alpy czy dośnieżane kurorty). Jeśli nie przepadasz za takimi atrakcjami bądź po prostu znudziły Ci się nasze góry, a na wyjazd do Włoch czy Austrii nie masz pieniędzy, wybierz narty na Słowacji, czy też w bardziej oryginalnych miejscach np. w Bułgarii lub Rumunii. Tam możemy liczyć nie tylko na niskie ceny i brak tłumów, lecz również na niezwykłą gościnność, odmienną od naszej kulturę oraz puste, przepięknie położone i otoczone dziką przyrodą szlaki.

Szlakiem europejskich stolic

Kto powiedział, że zwiedzanie zimą to zły pomysł? Wystarczy wyposażyć się w odpowiednio ciepłe ubrania oraz zapas leków przeciwgrypowych (na wszelki wypadek) i wyruszyć w trasę. Możemy zaplanować ciekawą wycieczkę objazdową szlakami najbardziej znanych miast w Europie, bądź też mniejszą – po Polsce. Zimą możemy liczyć nie tylko na niższe ceny w hotelach, lecz również na większą ilość promocji biletów lotniczych. Wystarczy odrobina sprytu i cierpliwości, aby znaleźć naprawdę interesujące i atrakcyjne oferty. Romantyczny wieczór w Operze Wiedeńskiej, śniadanie w przytulnej kawiarence w Paryżu… To doskonały pomysł na zimową, romantyczną podróż tylko we dwoje.

W poszukiwaniu śniegu

Uwielbiasz zimę i związane z nią atrakcje – szalone bitwy na śnieżki, zjeżdżanie na sankach z górki, lepienie bałwana? Jeżeli w kraju pogoda nie dopisuje, warto wybrać się tam, gdzie mróz i śnieg będziemy mieć zagwarantowane. Dobrym pomysłem jest wyprawa do Laponii, gdzie chętnie pojadą też dzieci, skuszone wizją wizyty w miasteczku Świętego Mikołaja. Oprócz tego, czeka nas tam moc innych atrakcji – możemy podziwiać zorzę polarną, czy też monumentalne rzeźby z lodu. Będziemy nawet mieli okazję, aby przenocować w lodowym hotelu! Warto też zdecydować się na przejażdżkę saniami zaprzężonymi w psy husky lub renifery. Aby znaleźć ciekawą ofertę, udajmy się do najbliższego biura podróży.

Dodaj komentarz