Niezapomniana wycieczka do Indonezji

Niezapomniana wycieczka do Indonezji

W poszukiwaniu ciekawych kierunków na zbliżające się wakacje warto zastanowić się nad Azją, a dokładnie Indonezją. Ten piękny, wyspiarski kraj to idealne miejsce dla podróżnych, którzy chcą poczuć wspaniały klimat dalekiego orientu. Znajdziemy tam wiele interesujących kurortów, a także zabytków architektonicznych, warto jednak na wyjazd odpowiednio się przygotować.

Informacje ogólne

Indonezja położona jest w południowo wschodniej części Azji, pomiędzy Oceanem Spokojnym, a Indyjskim. Zajmuje obszar ponad 17 tysięcy wysp! Przed wykupieniem wycieczki do Indonezji należy wykonać pakiet szczepień. Sytuacja sanitarno-epidemiologiczna odbiega bowiem nieco od europejskich standardów. Przede wszystkim zalecane są szczepienia przeciwko błonicy, tężcowi, durowi brzusznemu oraz wirusowemu zapaleniu wątroby typu A i B, nie później niż jeden miesiąc przed planowaną datą odlotu. W Indonezji istnieje też duże ryzyko zarażenia się malarią, dlatego warto zaopatrzyć się w spraye i balsamy odstraszające komary. Bez względu na to, w jakiej miejscowości będziemy przebywać, w trakcie wycieczki do Indonezji koniecznie trzeba spróbować lokalnej kuchni. Jest ona zupełnie różna od europejskiej, znajdziemy w niej wiele egzotycznych składników, w tym tropikalnych warzy i owoców, a także… owadów! Wbrew pozorom mięso insektów jest zaskakująco smaczne, jest doskonałym źródłem białka i koniecznie trzeba go spróbować.

Najciekawsze miejsca

Nie sposób w trakcie jednego turnusu zobaczyć wszystkich, najciekawszych atrakcji Indonezji, które rozmieszczone są na wielu oddalonych od siebie wyspach. Najpopularniejszą z nich jest Bali, znana z fenomenalnych tarasów ryżowych, które zdobią tamtejsze wzgórza. Mieszkańcy Bali żyją według rytmu księżyca, dlatego w trakcie wycieczki do Indonezji to tam najlepiej poznamy lokalną kulturę i zwyczaje. Wyspa jest też prawdziwym rajem dla entuzjastów nurkowania, to właśnie wokół niej znajdziemy najpiękniejsze fragmenty rafy koralowej. Dużym powodzeniem cieszy się również wyspa Jawa, która w czasach kolonializmu była głównym ośrodkiem administracyjnym kraju. Do teraz można tam podziwiać ciekawe przykłady architektury kolonialnej, głównie holenderskiej, która przeplatana jest typowo orientalnymi budowlami. Osoby, które uwielbiają aktywny wypoczynek i spacery po szlakach turystycznych, powinny odwiedzić Sumatrę. Ta indonezyjska wyspa skrywa na swoim terenie wiele spektakularnych parków narodowych, które są domem dla niezliczonych gatunków endemicznych fauny i flory.

Dodaj komentarz