Podlasie noclegi. Agroturystyka, czy hotel? Gdzie warto się zatrzymać?

Podlasie noclegi. Agroturystyka, czy hotel? Gdzie warto się zatrzymać?

Podlasie noclegi. Agroturystyka, czy hotel? Gdzie warto się zatrzymać?

Jeszcze do niedawna Podlasie było uznawane za ten rejon Polski, który nie ma turystom zbyt wiele do zaoferowania. Na szczęścia zielona kraina, w której nadal bardziej rządzi przyroda, niż dominuje człowiek została na nowo odkryta. Z roku na rok rośnie zainteresowanie tym regionem. Tym samym zwiększa się baza noclegowa oraz powstają różnego typu turystyczne udogodnienia. Zatem, gdzie najlepiej się zatrzymać i co zwiedzić na Podlasiu?

Największe atrakcje Podlasia

4 parki narodowe, 3 parki krajobrazowe oraz prawie setka rezerwatów. Te liczny mówią same za siebie. Podlasie to jeden z najbardziej zielonych regionów Polski. Nie bez powodu mówi się o nim Zielona Płuca. Największe miasto regionu to Białystok i zdecydowanie warto tu zajrzeć. Jednak to przyroda jest tu największą atrakcją.

Zdecydowanie perłą regionu jest Puszcza Knyszyńska. Ten pierwotny las z charakterystyczną roślinnością jest dobrze przygotowany pod turystów. Można tu przemierzać liczne, dobrze przygotowane ścieżki i słuchać odgłosu ptaków i mieszkającej tu dzikiej zwierzyny. Podlasie to nie tylko przyroda, ale też liczne cerkwie. Region ten był bowiem zamieszkany przez ludność wyznającą prawosławie. Na styku kultur powstało wiele interesujących obiektów sakralnych, które warto odwiedzić.

Co może zaoferować gościom gospodarstwo agroturystyczne?

W tak fantastycznych okolicznościach dużo lepiej jest wybrać nocleg blisko przyrody, niż w miejskim hotelu. Turyści mogą zdecydować, czy będą to pokoje gościnne, domki letniskowe, czy też większe obiekty. Wpisując hasło Podlasie noclegi agroturystyka z pewnością pojawi się szereg ofert. Plusem takich miejsc jest w pełni wyposażona kuchnia, w której każdy turysta może przygotowywać śniadania lub pełne posiłki. Do dyspozycji gości są też często udostępniane różne części wspólne, jak grill położony na zewnątrz obiektu, plac zabaw dla dzieci, czy ogrodowy basen.

Plusem gospodarstwa agroturystycznego jest też z pewnością cisza i możliwość prawdziwego wypoczynku. Z dala od zgiełku miasta można się doskonale zrelaksować. Nie ważne, czy będziesz miał do dyspozycji cały domek letniskowy, czy zdecydujesz się na pokoje dwuosobowe. Obiekt położony blisko największych atrakcji, z wygodnym dojazdem ułatwi ci poznawanie tego rejonu. Możesz przemieszczać się samochodem lub rowerem. Sieć przygotowanych ścieżek zdecydowanie ułatwi ci ten sposób transportu. Przyjedź na Podlasie i zachwyć się tym niezwykłym rejonem naszego kraju.

Dodaj komentarz