Wakacje z małym dzieckiem

Wakacje z małym dzieckiem

Wakacje kiedyś

Jeszcze do niedawna naszym największym zmartwieniem był wybór miejscowości, do której udamy się na wakacje. Główną uwagę skupialiśmy na tym aby wczasy all inclusive oferowały jak najszerszą ofertę drinków przy basenie, dostęp do wielkiego basenu i plaży. W głowie mieliśmy tylko błogie lenistwo i to jak najefektywniej wypocząć. Ważny był tylko i wyłącznie nasz komfort i organizacja na takim poziomie aby na wakacjach nie musieć się o nic martwić. nawet jeśli pojawiły się jakieś niespodzianki, jesteśmy dorosłymi ludźmi i bez problemu poradziliśmy sobie ze wszystkim. Nasz cel to odpocząć od codzienności.

Wakacje dziś

Od niedawna w domu pojawił się nowy lokator. Niby mały a potrzebuje od maksimum uwagi i zainteresowania przez cała dobę. Jednak nie jest on przeszkodą do tego aby wybrać się na wakacje. Pojawiają się natomiast pewne różnice. Wczasy od teraz to nie tylko błogie lenistwo. Zabierając małe dziecko na wakacje nie możemy zrobić sobie od niego przerwy. Jak dobrze Ci wiadomo rodzicem jesteś cały czas, a twoje dziecko wymaga nieustannej opieki, szczególnie to małe. Od teraz wybierając wycieczkę musisz brać pod uwagę jeszcze trzecią mała osóbkę. To nie drinki serwowane przy basenie mają teraz największe znaczenie. Wakacje z małym dzieckiem to konieczność zarezerwowania hotelu i pokoju, który będzie odpowiednio przystosowany na pobyt naszej pociechy. Małe dziecko na wakacjach nie potrzebuje wielu atrakcji i rozrywek. Wystarczy mu komfortowe i ciche miejsce do spania, nie za gorący klimat i nasza obecność.

Czy warto jechać na wakacje z małym dzieckiem

Niektórzy powiedzą, że po co jechać gdzieś i wydawać pieniądze, skoro i tak nie odpoczywamy, bo musimy cały czas zajmować się dzieckiem. Najczęściej okazuje się, że to głosy osób, które tak na prawdę nie mają dzieci i doświadczenia w tej kwestii. Oczywiście jest to prawda. Tak samo jak w domu, na wakacjach z małym dzieckiem również będziesz musiał przez cały czas się nim opiekować. Jednak to chyba nic dziwnego. W wakacjach najważniejsze jest jednak to, że masz możliwość zmiany klimatu, otoczenia, pogody itd. Mimo, że przez cały czas opiekujesz się dzieckiem, odpoczywasz od codzienności. Wakacje z małym dzieckiem również mogą być udane. Poza opieką odchodzą Ci pozostałe obowiązki takie jak praca czy gospodarstwo domowe. Wychowywanie dziecka to ciężka praca i nie ma tu przerw. Wakacje z małym dzieckiem, jeśli są dobrze zaplanowane, a rodzice dzielą się między sobą opieką, mogą być dla obojga także czasem na wypoczynek.

Dodaj komentarz