Wycieczki na Teneryfę – co warto wiedzieć przed wyjazdem?

Wycieczki na Teneryfę – co warto wiedzieć przed wyjazdem?

Wyspy Kanaryjskie od lat pozostają jedynym z ulubionych kierunków wakacyjnych Polaków. Archipelag przyciąga piękną pogodą i “wieczną wiosną”, czyli temperaturami odpowiednimi do wypoczynku w zasadzie przez cały rok. Największą, najludniejszą i najpopularniejszą wśród turystów wyspą jest Teneryfa.

Wycieczki na Teneryfę – o czym pamiętać przed wyjazdem

Mimo położenia na Oceanie Atlantyckim, blisko wybrzeży Afryki, Teneryfa należy do Hiszpanii, a więc jest członkiem Unii Europejskiej. Oznacza to, że na jej teren wjedziemy z użyciem dowodu osobistego. Językiem urzędowym Teneryfy jest hiszpański, ale bez większego problemu dogadamy się oczywiście w języku angielskim.

Planując urlop na Teneryfie pamiętać musimy przede wszystkim o odpowiedniej ochronie przed słońcem, które jest zupełnie inne, niż w Polsce – grzeje bardziej i przez to może stanowić zagrożenie dla naszego zdrowia. Na wakacje na Teneryfie musimy więc zabrać kremy z filtrem (jego wysokość zależna jest od naszego fototypu skóry) oraz jasne nakrycia głowy.

Urlop na Teneryfie – z biurem podróży czy samodzielnie

Pytanie o urlop z biurem podróży czy samemu zadaje sobie tysiące Polaków. Obydwie opcje mają swoje zalety i wady. Organizując wakacje na Teneryfie samodzielnie, musimy liczyć się z koniecznością wyszukania atrakcyjnych ofert przelotów, noclegów, wyżywienia i dodatkowych atrakcji, przez co z pewnością uda się nam zaoszczędzić.

Wybierając się na Teneryfę z biurem podróży nie musimy martwić się formalnościami, jednak cena takiego wyjazdu może być nieco wyższa. Musimy pamiętać, że do najbardziej atrakcyjnych kosztowo należą oferty last minute na Teneryfę, jednak wtedy musimy być gotowi do wyjazdu w ciągu kilku dni, a przy wyjątkowo niskich cenach – nawet i w ciągu doby. Warto rozważyć obydwa warianty i wybrać ten, który pasuje nam najbardziej.

Wakacje na Teneryfie – bilety lotnicze

Jako że Teneryfa jest wyspą, nie dostaniemy się na nią inaczej, niż drogą lotniczą. Oczywiście istnieją specjalne rejsy na Teneryfę, ale jest to opcja dość droga i ekskluzywna, a także czasochłonna. Bilety lotnicze na Teneryfę oferują zarówno linie rejsowe, takie jak LOT, jak i tanie linie lotnicze, jak Ryanair i Wizzair, coraz częściej już w ramach lotów bezpośrednich. Te z przesiadką zajmą nam nieco więcej czasu, mogą jednak okazać się tańszą opcją.

Wybierając się na wakacje na Teneryfę warto zainteresować się także lotami czarterowymi biur podróży – nie musimy skorzystać z ich oferty noclegowej, żeby móc nabyć bilet na samolot na Teneryfę. Podróż taka trwa około pięciu godzin.

Teneryfa

Wycieczki na Teneryfę – co zwiedzić

Teneryfa jest największą z wysp archipelagu Wysp Kanaryjskich – ma 80 kilometrów szerokości i około 50 kilometrów długości, ponad 2000 kilometrów kwadratowych powierzchni, a zamieszkuje ją prawie 900 tysięcy osób. Jadąc na urlop na Teneryfę musimy wziąć pod uwagę, że wyspa i jej mieszkańcy w ogromnej większości utrzymują się z ruchu turystycznego, dość trudno więc o zamknięte i bardzo kameralne zakątki, ale i takie, przy odrobinie wysiłku, na pewno się znajdą.

Teneryfa to jednak przede wszystkim tętniący życiem kurort z licznymi hotelami, barami i promenadami. Costa Adeje (znane również jako Las Americas czy Los Cristianos) to obszar o największym turystycznym potencjale. Znajdziemy tutaj ogromną bazę noclegową, centra handlowe, restauracje i bary, pola golfowe, a także parki wodne i parki z egzotycznymi zwierzętami.

Planując wakacje na Teneryfie powinniśmy jednak uwzględnić nie tylko hotele, plaże i dyskoteki, ale także wizytę u podnóży Teide, najwyższej góry Hiszpanii. Teide to gigantyczny, aktywny wulkan o wysokości 3718 m n.p.m i średnicy 15 km, dumnie górujący nad całą wyspą. Nie wszyscy o tym wiedzą, ale to trzeci najwyższy wulkan na świecie.

Jako że Teneryfa jest wyspą pochodzenia wulkanicznego, pozostałością jej przeszłości geologicznej są niezwykłe skalne baseny w Garachico. Niegdyś główny port wyspy, dzisiaj duża atrakcja turystyczna. Co ważne, baseny mają różne wielkości i kształty, nadają się więc zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci.

Jeżeli w twoich planach jest wycieczka na Teneryfę, możesz wzbogacić ją wędrówkami po licznych górskich masywach rozsianych po całej wyspie. Jak widać, atrakcje Teneryfy są tak różnorodne, że naprawdę każdy znajdzie tu coś dla siebie, spędzając tam swój wymarzony urlop.

Dodaj komentarz