Gdzie najtaniej na wakacje w Europie?

Gdzie najtaniej na wakacje w Europie?

Wakacje są świetną okazją do relaksu i wypoczynku po całym roku ciężkiej pracy. Często jednak koszta z nimi związane potrafią być prawdziwym wydatkiem dla domowego budżetu. Jest tak zwłaszcza, jeśli planujemy wybrać się poza granice naszego kraju. Najprościej i najszybciej jest udać się do któregoś z państw Europy, bowiem na ogół wystarczy nam do tego nawet nie paszport, a sam dowód osobisty. Jednak jeśli nie mamy dużych funduszy, gdzie najtaniej na wakacje w Europie? W końcu ceny nie wszędzie są takie same.

Grecja

Oczywiście możemy spodziewać się niemałych wydatków, jeśli zdecydujemy się na podróż na przykład do Aten czy innych miejsc przepełnionych turystami. Da się jednak tanio wypoczywać w Grecji, trzeba po prostu unikać tego typu lokacji. Świetnym rozwiązaniem może być podroż do jednej (lub kilku) mniej popularnych greckich wysp. Ceny żywności i zakwaterowania potrafią być tam bardzo atrakcyjne, zaś mieszkańcy mili i pomocni. Napotkać możemy nie tylko przepiękne plaże i widoki, ale także na przykład mniej znane antyczne zabytki.

Państwa Półwyspu Bałkańskiego

Coraz więcej Polaków zaczęło zdawać sobie sprawę, że Bałkany nie dość, że są tanim rozwiązaniem, to jeszcze mają bardzo dużo do zaoferowania turystom. Co prawda w niektórych krajach ceny zaczęły iść do góry, ale w Bułgarii czy Albanii wciąż da się niskim kosztem świetnie spędzić czas wolny. Nie warto też zamykać się w kurorcie i spędzić całego urlopu na basenie – jeśli tylko poszukamy, okaże się, że wokół jest mnóstwo ciekawych miejsc do odwiedzenia. Dla Polaka nie będą to oczywiście wakacje egzotyczne, jednak jeśli to nam nie przeszkadza, powinniśmy się zastanowić właśnie nad tym kierunkiem.

Portugalia

Większość turystów zainteresowanych podróżą na Półwysep Iberyjski decyduje się na Hiszpanię. Nie da się ukryć, że jest to bardzo ciekawe miejsce podróży. Piękna pogoda, a także liczne zabytki i cuda przyrody zachęcają do jego odwiedzenia. Zwłaszcza popularnością cieszą się miasta takie jak Barcelona czy Madryt. Jednak nie powinno się ignorować sąsiada Hiszpanii – Portugalii. Ceny są tam znacznie niższe, a turystów jest znacznie mniej, chociaż wciąż sporo. Polecić można zwłaszcza stolicę – Lizbonę, ale także na przykład Porto. Są to piękne, dynamiczne, tętniące życiem miasta w których nie trzeba dużo szukać, żeby natrafić na ciekawe atrakcje. W Portugalii walutą jest euro, co może odrzucać amatorów tanich wycieczek, ale na szczęście mimo tego jest to wycieczka opłacalna dla Polaka.

Okazuje się, że odpowiedzi na pytanie gdzie najtaniej na wakacje w Europie jest wiele. Mając napięty budżet wciąż możemy się dobrze bawić, a tańsze kierunki podróży niekoniecznie ustępują tym droższym, takim jak Włochy czy Francja.

Dodaj komentarz