3 atrakcje środowiska naturalnego Meksyku

3 atrakcje środowiska naturalnego Meksyku

Dla wielu z nas Meksyk to gwarny kurort Acapulco oraz ukryte w dżungli pamiątki po Aztekach i Majach. Meksyk jest jednak krajem kuszącym nie tylko znanymi zabytkami, ale i piękną przyrodą.

Park Narodowy Aqua Azul: najpiękniejsze wodospady Meksyku

Ten park jest najważniejszym miejscem dla tych turystów, którzy Meksyk odwiedzają głownie ze względu na jego przyrodnicze bogactwo. Wspaniała roślinność oraz możliwość spotkania ze zwierzętami typowymi dla Meksyku nie jest tu jednak najważniejszą atrakcją. Zdecydowanym hitem tego parku okazują się bowiem malownicze wodospady, które tworzą wyjątkową scenerię. Wizyta w tym niezwykłym parku jest wspaniałym przeżyciem i zajmuje ważne miejsce w programie niemal każdej wycieczki do Meksyku, którą organizuje Rainbow Tours.

Kanion Sumidero: niezwykła przygoda na łonie natury

Spływ rzeką Grijalva to nie tylko szansa na odkrycie piękna meksykańskiej przyrody, ale i przeżycie wyjątkowej przygody. Ten niezwykły przełom rzeczny ujrzeć można w odległości zaledwie 40 km od jednego z najważniejszych miast w Meksyku, jakim jest Chiapas. Jakie atrakcje czekają w tym kanionie? Przede wszystkim potężne ściany skalne, których wysokość dochodzi nawet do 900 metrów. W czasie spływu można się też spotkać z najważniejszymi mieszkańcami rzeki Grijalva – z krokodylami. Na szczęście doskonale znoszą one obecność turystów w kanionie, bardzo chętnie też wylegują się na brzegach rzeki i dzielnie pozują do zdjęć.

Rezerwat Celestun – w krainie pięknych ptaków

Spotkania z flamingami , pelikanami oraz kormoranami to nie lata gratka dla tych, którzy wędrówkę po Meksyku chcą połączyć z odkrywaniem piękna tutejszej przyrody. Ten ciekawy rezerwat znajduje się na Jukatanie, w pobliżu rybackiej osady Celestun. To ostoja dzikiej przyrody, której bogactwo docenili przede wszystkim ornitolodzy. Warto jednak pamiętać, że nie tylko ptaki są mieszkańcami tego rezerwatu. Tu, nad wodami Zatoki Meksykańskiej, znajduje się również jedno z najważniejszych na świecie stanowisk lęgowych żółwi morskich.

Meksyk może oczarować swym przyrodniczym bogactwem. Oprócz wspaniałych parków i rezerwatów w tym kraju można podziwiać wspaniałe parki miejskie oraz piękne rafy koralowe. Wspaniałymi lasami może się pochwalić Jukatan, który ze względu na swą atrakcyjność i niezwykłe bogactwo może  stać się celem odrębnej wyprawy.

Dodaj komentarz