3 super miejsca na wakacje z dziećmi w Polsce

3 super miejsca na wakacje z dziećmi w Polsce

Chociaż odliczasz dni do swojego urlopu, dni w pracy mijają coraz przyjemniej i myślisz tylko o tym, że w końcu się wyśpisz… gdzieś na końcu głowy siedzi myśl, że w zasadzie to nie wiesz, gdzie pojechać z dziećmi na wakacje! Z boku może się to wydawać problemem, jednak kiedy się temu bliżej przyjrzymy – dzieci lubią jeździć tam, gdzie coś się dzieje, gdzie mogą się wyszaleć i skąd przywiozą niezapomniane wspomnienia. Wymyślenie takiego miejsca wcale nie jest trudne!

Co w puszczy piszczy…

Piękne i bardzo często niedoceniane Podlasie. Tak naprawdę możliwości na spędzenie czasu w tym malowniczym regionie Polski jest wiele. Tutaj czas płynie jakby wolniej, rejon otaczają niziny usłane polami, lasy, a na każdym kroku spotkasz przyjaźnie nastawionych ludzi. Idealnym rozwiązaniem jest wybieranie się w okolice Białowieży. Jest to świetne miejsce do spędzenia czasu przez kilka dni, a nawet tydzień. Muzeum przyrodniczo-leśny, rezerwat ścisły, piękna architektura, Szlak Dębów Królewskich… i wiele innych. Wśród tych “innych” przede wszystkim – rezerwat pokazowy żubrów. Zwierzęta z pewnością zainteresują dzieci.

Naładuj się energią

Czyli Energylandia Zator. Miejsca dla dorosłych i dla dzieci. Na początku wspomnijmy, że leży w sąsiedztwie gór i tak malowniczego miasta, jakim jest Kraków. Dodatkowo: Wadowice, Oświęcim, Wieliczka. Tak naprawdę można sobie zaplanować kilkudniowy pobyt w tej okolicy i jeden dzień poświęcić właśnie na Energylandię. Jest to rodzinny park rozrywki, na który w Polsce czekaliśmy bardzo długo. Znajdziemy tu przeróżne kolejki górskie i masę atrakcji zarówno dla najmłodszych, i nieco starszych.

Zabierz mnie na Mazury!

Kraina Polskich Jezior. Ponoć w miejscowości Reszek spalono ostatnią czarownicę w Europie! Mnóstwo ciekawej przyrody, zieleni, jezior. Wspaniałe miejsca na grille, biwaki, rodzinne wycieczki rowerowe. Tak naprawdę każde jezioro i jego okolica ma coś ciekawego do zaoferowania, nieważne, podczas której pory roku. Jeśli chodzi o wakacje z dziećmi – najlepszym rozwiązaniem będzie wybieranie się w okolice większego miasta, takiego jak Giżycko czy Olsztyn. W przypadku niepogody, w takim miejscu zawsze znajdzie się coś ciekawego do roboty.

Czy któryś z tych pomysłów przypadł Ci do gustu? Na pewno tak! Jeśli chodzi o planowanie ciekawego wyjazdu, ogranicza nas tylko wyobraźnia… i często finanse. Jednak nie zapominajmy, że zawsze istnieje możliwość wzięcia pożyczki lub kredytu na taki wyjazd. Tak naprawdę praktykuje to wiele osób. Kwota zaciąganego kredytu nie jest tak wysoka jak w przypadku zakupu auta czy też budowy domu, zatem jego spłata nie będzie dla nas odczuwalna.

Dodaj komentarz