Gdzie pojechać z dziećmi – Baśniowy Szlak Suwalszczyzny

Gdzie pojechać z dziećmi – Baśniowy Szlak Suwalszczyzny

Wyjeżdżając gdziekolwiek z dziećmi chcemy, żeby wyjazd był atrakcyjny zarówno dla nas jak i dla nich. W Polsce jest wiele miejsc, które są przygotowane specjalnie dla najmłodszych turystów. Mogą one spędzić czas na zabawie, a rodzice w tym czasie mają czas dla siebie. Możecie również włączyć się do zabawy i wspólnie spędzić niezapomniane chwile. W końcu nic bardziej nie spaja rodzinnych więzi jak wspólne zabawy. Gdzie pojechać z dziećmi, by wyjazd na długo pozostał w waszych wspomnieniach? Ciekawą propozycją na rodzinny wyjazd jest pokonanie Baśniowego Szlaku Suwalszczyzny.

Baśniowy Szlak Suwalszczyzny

Jeśli zastanawiasz się, gdzie pojechać z dziećmi, by zapewnić im cały dzień wrażeń i atrakcji, wybierzcie się na Baśniowy Szlak Suwalszczyzny. Tak jak było 7 krasnoludków, tak tutaj czeka na was 7 przystanków zwanych Wioskami Bajek. Każda z nich znajduje się w innej miejscowości i ma do zaoferowania inny rodzaj atrakcji. Wszystko jest związane z Marią Konopnicką, która urodziła się właśnie na Suwalszczyźnie. Do zabawy zaprasza:

Zaułek Krasnoludków – znajduje się w Suwałkach i jest początkiem Baśniowego Szlaku. Wioska jest urządzona w ogrodzie za domem Marii Konopnickiej. To właśnie tutaj urodziła się autorka utworów dla dzieci. Czekają tutaj na was postaci z bajek, przede wszystkim krasnoludki na czele z Królem Błystkiem. Oprowadzą was oni po wiosce, wraz z nianią Anusią. Razem z nimi udacie się także na poszukiwanie skarbu i poznacie historię Suwałk. Atrakcją uwielbianą przez dzieci są także ogromne pionki, którymi można zagrać.

Wioska Wesołych Wędrowców – to kolejny przystanek znajdujący się w Nowej Wsi. Panuje tutaj prawdziwie sielski klimat, a całość jest urządzona w postaci skansenu. Czekają tu na was wiejskie zagrody, Kasina Chata i Młyn. Dzieci mają możliwość własnoręcznego wytworzenia mąki i łowienia ryb. Jasio Wędrowniczek i Podziomek będą wam cały czas towarzyszyć.

Wioska Darów Lasu – następnym przystankiem na szlaku jest Wioska Darów Lasu położona w Kopcu. Jest ona położona wśród cudownej przyrody, w Puszczy Augustowskiej. Zobaczycie tutaj łosie, borsuki, a także ogromne mrówki i pająki. Jagodowy Król i krasnoludek Modraczek dotrzymają wam towarzystwa podczas wyprawy na łonie natury.

Wioska Dwóch Mistrzów – znajdująca się w Puńsku wioska zaprasza na spotkanie z kulturą Litwinów. Dzieci poznają tutaj legendę o królowej jezior. Ciekawa atrakcją tego przystanku jest Labirynt Języków. Szukając wyjścia z labiryntu poznacie ciekawostki na temat języków obcych. Jest to świetne połączenie zabawy z edukacją. W tej wiosce kroku dotrzyma wam Koszałek Opałek.

Wioska Zapomnianych Wojów – w Bakałarzewie, w Dolinie Rospudy znajduje się kolejny przystanek, który przybliży wam kulturę Jaćwingów. Niegdyś był to lud wojowników, który teraz macie możliwość poznać. Przystanek ten spodoba się zwłaszcza tym, którzy lubią aktywnie spędzać czas i pokonywanie przeszkód. Aby dostać się do grodu wojowników musicie bowiem przejść linowy tor przeszkód. Towarzyszyć wam będą woje króla Błystka – Pakuła i Mikuła oraz Pietrzyk.

Dolina Przygód nad Szeszupą – Rutka-Tartak to kolejny przystanek, na którym ponownie przeżyjecie przygodę z naturą. Umiejscowiona pośród jezior i rzek wioska przybliży wam zwyczaje zwierząt zamieszkujących te tereny. Poznacie ciekawostki z życia bobra, łosia, zająca, dzika czy różnorodnych ptaków. Dzieci mogą posłuchać legendy o duszy pokutującej w ciele wilka, która uświadamia nam, że zwierzętom także należy się szacunek. Znajduje się tutaj także tor przeszkód, który wspólnie możecie pokonać. Ciekawą atrakcją jest także spacer ścieżką zdrowia, a w każdym momencie kroku dotrzyma wam krasnoludek Sikorek.

Miasto Sekretnych Uliczek – ostatni przystanek Baśniowego Szlaku Suwalszczyzny znajduje się w Sejnach. To miejsce uzmysławia turystom, jak wiele kultur żyło niegdyś wspólnie na tych terenach. Odwiedzicie przedstawicieli narodów, które kiedyś zamieszkiwały te ziemie. Poznacie również świątynie poszczególnych kultur – zbór, synagogę, molennę i bazylikę. Przybliżona zostanie wam również historia powstania Sejnów. Cała trasa zawiera zadania, które będziecie musieli wykonać by podążać dalej. Paź króla Błystka, Krężołek i dziadek będą razem z wami pokonywać drogę na ostatnim przystanku szlaku.

Baśniowy Szlak Suwalszczyzny jest pełen różnorodnych atrakcji. Jeśli zastanawiałeś się, gdzie pojechać z dziećmi zdecydowanie warto wybrać właśnie taka przygodę. Dzięki różnorodności jaką tutaj spotkacie dzieci na pewno nie będą się nudziły i każdy znajdzie dla siebie coś ciekawego. Do pokonywania kolejnych etapów zachęci was z pewnością możliwość zbierania pieczątek w określonych miejscach. Musicie się jednak zaopatrzyć w Karty Wędrowca już na początku trasy. Na koniec zebrane pieczątki uprawniają was do odebrania nagrody! Nawet jeśli najmłodsi stracą zapał możecie ich zachęcić do dalszej wyprawy czekającą na końcu niespodzianką. Wyprawa Baśniowym Szlakiem zapewni wam wiele wrażeń, które będziecie wspominać przez wiele długich lat.

Dodaj komentarz