Białe Miasta we Włoszech

Białe Miasta we Włoszech

Białe miasta to charakterystyczny obraz atrakcji turystycznych Włoch. Południowe Włochy to kierunek bardzo często obierany przez wielu urlopowiczów. Podróżujący decydują się na wyjazd właśnie w tamte rejony, gdyż w przeciwieństwie do północnych Włoch, południowa ich część przyciąga niesamowitymi widokami i bielonymi domkami na wybrzeżu.

We Włoszech można się zakochać – i choć niewątpliwie wypoczynkowi sprzyja tu klimat, wspaniali są też ludzie zamieszkujący Włochy od urodzenia.

Atrakcje turystyczne Włoch to przede wszystkim piękne katedry, zamki, pałace i kościoły. Wędrówki rozpocząć można już od Przylądku Gargano, otoczonym przez przepiękny Park Narodowy.

Zabytki warte zobaczenia to mnóstwo propozycji, które warto przemyśleć. Szczególnie polecanym miejscem do zatrzymania się i zwiedzania pozostają takie miasta jak Peschici, Vieste czy Mattinacie. Wszystkie stanowią pełnię bogactwa architektury orientalnej. Warto zwiedzić też Bari – tu właśnie znajduje się przepiękna starówka, pełna urokliwych, czarodziejskich, wąskich uliczek. Podczas wędrówki znaleźć tam można wiele zabytków, choćby zamek czy katedrę Św. Mikołaja.
Bielone domki to szczególna atrakcja miasteczka Alberobello. Budownictwo miasteczkowe to niewielkie domy wykończone stożkowym dachem. Spacerując urokliwymi uliczkami można poczuć się niemal jak w prawdziwej bajce z 1001 nocy. Typowe budownictwo przywodzi na myśl czasy prehistoryczne i może stanowić ciekawą lekcję historii. Domki we Włoszech występują pod nazwą trulli.

Warte odwiedzenia we Włoszech jest też Ostuni, nazywane białym miastem. Znajduje się tu wspaniała Starówka, wypełniona wąskimi, krętymi uliczkami. W samym centrum Starego Miasta znajduje się przepiękna katedra wzbogacona w urokliwą fasadę, w półokrągłych zdobieniach i kształtach.

Turyści z całego świat chętnie przyjeżdżają do Włoch i zwiedzają ich południową część. Chcą odnaleźć się we wspaniałych miejscach, znanych na całym świecie, pospacerować legendarnymi uliczkami i zwiedzić wiele cudownych miejsc, znanych dotychczas może tylko z albumów turystycznych.

Dodaj komentarz