Co robić podczas wakacjina Mazurach?

Co robić podczas wakacjina Mazurach?

Mazury to jeden z najpiękniejszych regionów w naszym kraju, obszerny i wypełniony niezwykłymi miejcami. Aby je dokładnie poznać, należy mieć odpowiednią ilość wolnego czasu. Główną zaletą Pojezierza Mazurskiego jest nieskażona natura i mnóstwo większych i mniejszych jezior, które są rozsiane na ogromnym obszarze. Taka ilość akwenów wodnych to idealne miejsce na uprawianie sportów wodnych i żeglarstwa. Najlepszym okresem na pływanie na żaglówce to wakacyjne miesiące, lipiec i sierpień.

Na Mazurach działa sporo wypożyczalni jachtów, gdzie za niedużą kwotę jest możliwość wypożyczenia jacht na tydzień lub dwa i w ciszy przyrody podziwiać mazurskie jeziora. Sporo wolno płynących strumieni i rzek łączących jeziora zachęca również do czynnego uprawiania innego sportu wodnego, czyli pływania kajakiem. Turystyka kajakowa zdobywa coraz większą popularność i coraz więcej ludzi czynnie ją uprawia. Wynajęcie dobrego kajaka jest dużo tańsze niż jachtu, cena za jeden dzieć obecnie to tylko 30-50 zł za dzień.

Pływanie kajakiem jest bezpieczne, o ile zachowuje się podstawowe zasady bezpieczeństwa, a zapewnia niezapomnianie wrażenia. Spływ jedną z wielu kajakowych tras na pewno wszystkim na długo zapadnie w pamięci. Pojezierze Mazurskie to także idealny obszar dla każdego, kto uprawia turystykę rowerową czy pieszą. Obszar Mazur słynie z wielu rowerowych tras, które biegną pośród dziewiczych zagajników brzegami jezior. Nie ma, jak w centrach miast, problemów z dużą ilością samochodów, więc rowerowe wycieczki na Pojezierzu Mazurskim są oprócz tego niezwykle bezpieczne. Nie ma również problemów z pożyczeniem roweru w czasie urlopu, duża ilość czynnych wypożyczalni wręcz zachęca do spróbowania tej formy relaksu.

Mazury są również wspaniałym miejscem do uprawiania pieszych wycieczek. Piękne lasy, czyste powietrze, cisza i spokój – to wszystko zachęca miłośników spacerów i biegania. Za to ci, którzy lubią jedynie nic nie robić i poleżeć na plaży, powinni wynająć domek letniskowy, kwaterę lub rozbić namiot na brzegu jeziora. Na Mazurach jest mnóstwo noclegów i kwater, które leżą bezpośrednio nad wodą, dając tym samym gwarancję udanego wypoczynku.

Dodaj komentarz