Rzeszów – poznaj jego atrakcje turystyczne

Rzeszów – poznaj jego atrakcje turystyczne

Rzeszów to bardzo duże i piękne miasto, które warto odwiedzić przynajmniej raz w życiu. To miasto położone w aglomeracji rzeszowskiej, ma wiele do zaoferowania zarówno swoim mieszkańcom jak i turystom.

Rzeszów nieustannie się rozwija, by spełnić stale rosnące oczekiwania ludzi.

Jego bardzo ważnym punktem jest Międzynarodowy Port Lotniczy, który zapewnia miastu połączenia z całym światem. W całym mieście można znaleźć dowody na to, że miasto inwestuje w swój rozwój i z każdym rokiem ma więcej do zaoferowania.

Atrakcje dla turystów

Rzeszów ma wiele atrakcji dla turystów, dlatego decydując się na pobyt rekreacyjny w tym mieście, warto zarezerwować sobie pobyt w hotelu na co najmniej kilka dni, by wszystko na spokojnie obejrzeć i skorzystać z wszystkich atrakcji tego miasta. W Rzeszowie można znaleźć ciekawe obiekty architektoniczne, które nawiązują do klasycyzmu neogotyku, secesji, modernizmu a także do art deco. W mieście znajduje się znany deptak, który łączy Plac Farny z Zamkiem Lubomirskich. Mnóstwo osób spędza na nim czas, korzystając z usług licznych restauracji i kawiarni, lub po prostu spacerując i rozkoszując się piękną pogodą. Warto zwiedzić dokładnie Zamek, który jest bardzo efektowny.

Każdy kto odwiedzi Rzeszów w celach turystycznych, koniecznie powinien odwiedzić też wczesnobarokową Bazylikę Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, w której jest wiele do zwiedzania. Równie ciekawym miejscem jest Kościół Poreformacki. W mieście jest mnóstwo zabytków, które przetrwały kilkaset lat w doskonałym stanie. Do nich należą Ratusz, Kamienice Mieszczańskie, dwa Cmentarze, czy Budynek Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego. W Rzeszowie jest mnóstwo przepięknych Dworków, zamków i pałaców, w których można przyjemnie spędzić czas. Miasto to oferuje także podziemną trasę turystyczną. Jej długość wynosi 369m i znajduje się w niej aż 15 korytarzy. Poza tym znajdują się tu także zwykłe szlaki turystyczne, chętnie odwiedzane przez turystów nie tylko z Polski. Warto zapoznać się też z licznymi pomnikami, które znajdują się na terenie całego miasta.

Każdy kto lubi życie towarzyskie, może skorzystać z licznych propozycji Rzeszowa w tej kwestii. Jest tu mnóstwo doskonale wyposażonych lokali, restauracji, czy nocnych klubów i dyskotek. W tych miejscach można prowadzić ciekawe życie nocne, rozerwać się, dobrze się bawić i zrelaksować. Wszelkie gusta w tej kwestii zostaną zaspokojone. Znajdzie się też tu coś dla fanów różnych sportów. Jest tu między innymi Sekcja piłki siatkowej, aż 9 drużyn piłki nożnej, drużyna koszykówki, speedballu, rugby i wiele innych drużyn, które zdobywają nagrody i wyróżnienia na meczach w całym kraju. Obserwowanie ich dokonań, może być bardzo emocjonujące i w ten sposób można bardzo ciekawie spędzić czas. Jeśli kogoś interesują media, to w tym mieście może odwiedzić aż 4 telewizje miejskie i 8 siedzib lokalnych pozycji prasowych.

W mieście jest mnóstwo zieleni, w postaci różnych parków, skwerów, tarasów widokowych itp. To doskonałe miejsca by odpocząć po zwiedzaniu, nacieszyć się piękną pogodą. W tych miejscach nie brakuje wygodnych ławek, placów zabaw dla dzieci, miejsc gdzie można pojeździć na rowerze czy rolkach.

Dodaj komentarz