Codzienna wieczorna pielęgnacja.

Codzienna wieczorna pielęgnacja.
Skóra należy do najlepszych wyznaczników naszego stanu zdrowia. Wszelkie niedobory witamin, składników odżywczych, wody czy snu widać na niej gołym okiem. Takie zaniedbanie w połączeniu z nieprawidłową jej pielęgnacją to gwarancja szybkiego starzenia się skóry, nagminnie pojawiających się niedoskonałości, zmarszczek czy zmiany kolorytu skóry. Zawsze jest jednak dobry moment na rozpoczęcie długotrwałego procesu regeneracji cery. Pierwszym krokiem w osiągnięciu tego celu jest odpowiednią jej codzienna pielęgnacja. Nie jest to zbyt skomplikowany rytuał. Ważne jest, by używać do tego kosmetyków dostosowanych do naszego typu skóry. Pokażemy Wam krok po kroku jak tego dokonać.

1. Demakijaż.

Jest to niezwykle ważny element codziennego rytuału pielęgnacyjnego. Pamiętajmy, że podstawową zasadą zdrowej cery jest codzienne zmywanie makijażu. Najlepiej pozbyć się go przed 23, ponieważ o tej godzinie zachodzą największe procesy regeneracyjne cery. Optymalnym środkiem do zmycia makijażu jest specjalny olejek, który rozpuszcza makijaż. Wystrzegajmy się stosowania chusteczek do demakijażu. Mogą one przynieść więcej szkody niż pożytku na cerze, tworząc jednocześnie spustoszenie na skórze.

2. Oczyszczanie.

Gdy nasza cera jest już wolna od makijażu możemy przystąpić do kolejnego etapu pielęgnacyjnego. Do oczyszczalnia cery możemy stosować żelu do mycia twarzy czy pianki myjącej. Ważne jest, by środek na który się zdecydujemy składem przypominał jak najbardziej naturalny oraz pozbawiony był SLS.

3. Tonizowanie cery.

Tonizowanie nie jest niczym innym jak przywracaniem cerze prawidłowego pH. Na rynku dostępne są różne rodzaje tomików. Warto dobrać taki rodzaj, by nasza cera w pełni go zaakceptowała i była przygotowana na dalsze czynności pielęgnacyjne.

4. Nałożenie maseczki.

Aby przywrócić cerze jej naturalne właściwości powinniśmy często sięgać po maskę. Pamiętajmy że jej stosowanie powinno być zgodne z instrukcją na opakowaniu. Celowe przetrzymywanie jej na twarzy nie nada jej cudownych właściwości, które sprawią że nasza cera będzie przypominać skórę niemowlaka.

5. Użycie serum.

Serum jest kosmetykiem, którego powinno aplikować się na cerę w małej ilości. Pełni on zazwyczaj funkcję odżywczą i regenerującą. Wszystko zależy od rodzaju serum na jakie się zdecydujemy.

6. Aplikacja kremu.

Jest on końcowym etapem wieczornej pielęgnacji cery. Ma za zadanie odżywić i nawilżyć skórę. Powinien być dobrany zgodnie z kategoriami wiekowych w którym możemy go dostać i mieć w składzie jak najwięcej składników aktywnych. Aplikując krem przed snem warto zastosować go również na szyję i dekolt. Artykuł powstał we współpracy z portalem https://viagra.edu.pl

Dodaj komentarz