Czy warto spędzić wakacje w Hiszpanii?

Czy warto spędzić wakacje w Hiszpanii?

Kiedyś bardzo chciałam polecieć do Hiszpanii, ponieważ słyszałam tyle dobrych opinii o tym kraju. Po pierwsze, cudowna upalna pogoda, która pobudza do życia. Słońce, które świeci od rana do wieczora, sprawia, że chce się być cały dzień na zewnątrz. Zawsze marzyłam, by mieć domek nad wodą i zaraz po przebudzeniu biec na plaże, by popływać i unosić się na falach.

Po drugie, oglądałam kiedyś program podróżniczy, który przedstawiał ludzi oraz ich profesje. To, co mnie urzekło od samego początku, to ich uprzejmość oraz życzliwość. Kolejną cechą narodową Hiszpanów jest luz, którego nam Polakom bardzo brakuje. Co więcej, od paru lat, mieszkała tam moja znajoma, z którą bardzo chciałam się spotkać oraz poopowiadać o dawnych czasach. Powodów do wyjazdu było naprawdę mnóstwo, także postanowiłam odpowiednio się do tego przygotować. W tym celu zdecydowałam, że zapisze się na kurs językowy. Włączyłam komputer, podłączyłam się do Internetu i wpisałam w okno wyszukiwarki frazę: kurs języka hiszpańskiego Gdynia. Tak, jak podejrzewałam, moim oczom ukazało się wiele pozycji, pewnie dlatego, że obecnie jest duże zainteresowanie tym językiem, a co za tym idzie zapotrzebowanie na lektorów.

Musiałam spędzić długie godziny na rozpatrywaniu odpowiedniej oferty jakościowej oraz cenowej. Chciałam uczęszczać na zajęcia do kogoś, kto ma dobre recenzje, a przy tym nie jest bardzo drogi. Trudno znaleźć taką właśnie ofertę, ale po jakimś czasie wybrałam jedną szkołę, która miała sporo pozytywnych opinii. Nie ukrywam, że to był strzał w dziesiątkę, bo już od pierwszej lekcji byłam zaskoczona, jak ogromne postępy robię. Materiał, który był przewidziany na rok, zrobiłam w pół roku i to ze świetnym wynikiem. Uwielbiałam chodzić na zajęcia, pomimo że odbywały się późnym wieczorem. Dodatkowym plusem było to, że poznałam tam fantastycznych ludzi, którzy tak jak ja, chcieli polecieć do Hiszpanii. Nie było na co czekać, kiedy tylko zaczęły się wakacje, kupiłam bilet lotniczy. Za parę godzin byłam już w innym ciekawym kraju, który z przyjemnością zwiedzałam.

Dodaj komentarz