Dlaczego podróżowanie niskobudżetowe jest dobrym rozwiązaniem?

Dlaczego podróżowanie niskobudżetowe jest dobrym rozwiązaniem?

Dla niektórych wyrażenie “tanie podróżowanie” przywołuje przerażające obrazy: brudne pomieszczenia, karaluchy i problemy żołądkowe spowodowane podejrzanym jedzeniem. Wielu podrózników ma jednak bardziej odmienne doświadczenia. Od hosteli z towarzyską atmosferą po gotowanie w grupach – oto 8 powodów, dla których podróżowanie z ograniczonym budżetem może zapewnić jak najlepsze wrażenia.

Doświadczasz lokalnego życia

Jaki jest sens podróżowania przez pół świata, jeśli nie zobaczysz miejsca, które odwiedzasz? Jest tak wiele osób, które udają się do ośrodków all-inclusive i nigdy nie opuszczają kompleksu. Równie dobrze mogliby zostać w domu! Podróżowanie za grosze oznacza prawdziwe doświadczanie lokalnego życia. Możesz zdecydować się na pobyt w lokalnych domach, aby uzyskać prawdziwie wciągające doświadczenie. Korzystanie z transportu publicznego (który w niektórych miejscach jest naprawdę zupełnie nowym doświadczeniem) i faktyczna interakcja z mieszkańcami to znacznie lepszy sposób na zrozumienie kultury.

 

 Zyskujesz poczucie wolności

Posiadanie wszystkiego, czego potrzebujesz, na własnych plecach jest bardzo wyzwalające. Nie jesteś przywiązany do rzeczy materialnych, więc masz mniej powodów do zmartwień. przyjeżdżasz do nowego miejsca, rezerwujesz jedną lub dwie noce, a jeśli ci się nie spodoba, po prostu bierzesz torbę na ramię i ruszasz dalej. Posiadanie tylko tego, co masz na plecach oznacza, że możesz być bardziej elastyczny i żyć chwilą.

 Podróżujesz dłużej

Im mniej pieniędzy wydajesz, tym dłużej możesz podróżować. To takie proste. Konieczność budżetowania i wydawania pieniędzy zazwyczaj oznacza, że możesz podróżować dalej! Oznacza to również, że podróżujesz wolniej, ponieważ spędzasz więcej czasu w jednym mieście i korzystasz z autobusów i pociągów: dzięki czemu możesz zobaczyć więcej z danego kraju podczas podróży przez niego.

Poznajesz prawdziwą wartość pieniądza

Nabierasz nawyku porównywania cen i robienia zakupów – a to umiejętność na całe życie. Nie oznacza to wybierania najtańszej dostępnej opcji; chodzi o sprawdzenie, co otrzymujesz za swoje pieniądze.

Tanie podróżowanie to nie są ciągłe wakacje

Podróżowanie z ograniczonym budżetem to nie wakacje. Nie chodzi o to, by siedzieć w leżaku przez cały dzien, chodzi o odkrywanie i doświadczanie wszystkiego, co możliwe. Sam czyścisz ręczniki, sam zmywasz naczynia i sam ścielisz łóżko. Zdajesz sobie sprawę, że nie potrzebujesz innego człowieka biegającego za tobą; jesteś w stanie zrobić wszystko sam.

Tanie podróżowanie to także wyzwanie

Musisz myśleć nieszablonowo, aby upewnić się, że możesz podróżować dłużej. Musisz rozważyć, które zakwaterowanie jest najlepsze, biorąc pod uwagę zalety i wady, a także cenę. Musisz dowiedzieć się, co robić poza głównymi atrakcjami turystycznymi, jeśli jesteś w mieście przez dłuższy czas. Zawsze pojawia się nowe wyzwanie do przemyślenia.

 

 

Dodaj komentarz