Majówka nad Morzem Śródziemnym

Majówka nad Morzem Śródziemnym

Jak co roku mamy problem z określeniem miejsca, w które chcielibyśmy pojechać na wakacje. Okazuje się, że do trudnych wyborów wyjazdowych możemy zaliczyć również wyjazdy majówkowe, o ile takowe chcielibyśmy odbyć. Dokąd udać się na początku maja w przystępnych cenach?

Majówka naszym rodzicom kojarzy się głównie z biwakowaniem i grillowaniem, wyjazdami nad mazurskie jeziora, nad Bałtyk czy w góry. Pokolenie młodsze idzie dalej – coraz chętniej udajemy się za granicę, wybierając popularne kurorty turystyczne położone głównie nad Morzem Śródziemnym. Gdzie warto pojechać i co zobaczyć? Które państwa i miasta są najbardziej atrakcyjne pod względem majówkowym?

Rimini – piękne plaże i stolica imprez

Młodzi ludzie na pewno docenią uroki tego włoskiego miasteczka, jakim jest Rimini. Ten atrakcyjny turystycznie kurort oferuje nie tylko jedne z najszerszych plaż w Europie, ale również sporą ilość zabytków, które warto odwiedzić. Klimatyczne uliczki włoskiego miasteczka spodobają się szczególnie tym, dla których klimat starych miejsc i historii jest podczas podróży ważny. Ci jednak, którzy wolą imprezowanie i poznawanie nowych przebojowych ludzi na pewno odnajdą się w imprezowej części życia Rimini. Kurort bowiem należy do najbardziej imprezowych miejsc we Włoszech.

Malta – wyspa, która zafascynowała wielu

Malta, która jest jednocześnie małą wyspą i całym państwem, kusi młodych ludzi wieloma aspektami. Ci, dla których zabawa podczas majówki jest najważniejsza, powinni udać się na północne wybrzeża wyspy. Tam bowiem dzieje się w ten dziedzinie najwięcej – warto wymienić tu chociażby Saint Julian’s. Jeśli jednak chcielibyśmy wypocząć ze znajomymi w bardziej spokojny sposób – do naszej dyspozycji pozostają również liczne bary, puby oraz włoskie kawiarnie ze wspaniałą kawą oraz drinkami.

Zakynthos – Grecja wciąż atrakcyjna

Niektórzy uważają, że wyjazdy do Grecji stały się passe. Jest to jednak nieprawda, a najlepiej dowodzą tego liczne oferty biur podróży opierające się na wyjazdach do tego właśnie kraju. Młodzi ludzie bardzo chętnie udają się na wyspę Zakynthos, gdzie można porobić sporo ciekawych rzeczy (jak na przykład pozwiedzać) i wypocząć na jednej z plaż. Najpopularniejszym punktem widokowym jest tu oczywiście Zatoka Wraku, której zdjęcia na pewno widzieliście w Internecie. Aby zobaczyć cały Zakynthos warto poświęcić kilka dni i wynająć samochód.

Dodaj komentarz