Martynika – praktyczne informacje dla podróżujących

Martynika – praktyczne informacje dla podróżujących

Wybór Martyniki na następną wycieczkę gwarantuje relaks! Relaks na idyllicznych plażach, pływanie w krystalicznie czystej wodzie, spacery po lesie deszczowym i zajęcia sportowe, w programie znajdą się odkrycia kulturalne i gastronomiczne. Odkryj tę wspaniałą wyspę samochodem, korzystając z pojazdu oferowanego przez naszych lokalnych agentów Evaneos, lub pieszo, od wycieczki do wycieczki.

Prawdopodobnie zaczniesz swoją podróżFort de France, w tym rynek, jego atmosfera i szeroki wybór zaaranżowanych rumów należą do niezbędne przystanki podczasobwód na Martynice. Następnie, jak chcesz, udaj się na północ wyspy z wizytą w Saint-Pierre, sklasyfikowanym jako Miasto Sztuki i Historii, lub udaj się do La Montagne Pelée, aktywnego wulkanu wyspy. Jego wejście jest również jedną z najpiękniejszych wędrówek na Martynice. Jeśli twoje kroki zaprowadzą cię dalej na południe, przyjdź i odkryj Trzy wysepki, urocza wioska typowo marsjańska lub wspaniałe plaże Sainte-Anne.

Przejrzyj nasz dedykowany artykuł, aby odkryć wszystkie niezbędne miejsca na Martynice.

Kiedy jechać na Martynikę?

Możesz jechać przez cały rok! Najlepszy okres zima i wiosna trwają jednak od grudnia do kwietnia. To także świetny moment na rozpoczęcie wspinaczki na Mount Pelee. W lecie może być bardzo wilgotno. Ale wspaniałe wiadomości, obecność wiatrów handlowych gwarantuje Martyniki łagodny i ciepły klimat przez cały rok.

Aby uzyskać więcej informacji, zapoznaj się z naszym artykułem, aby dowiedzieć się, kiedy wybrać się na Martynikę.

Informacje praktyczne

Czy potrzebuję paszportu i wizy?

Dla jechać na Martynikę, nie wymaga wizy ani paszportu, wystarczy dowód osobisty. Ta piękna wyspa jest departamentem zamorskim, przyłączonym do Francji, co upraszcza wiele rzeczy!

Jakie szczepienia należy wykonać przed wyjazdem?

Żadna szczepionka nie jest obowiązkowa. Martynika jest rzeczywiście wyspą bardzo mało dotkniętą chorobami tropikalnymi.

Zalecane są jednak następujące szczepionki:

Zapalenie wątroby typu A.
Tyfus (w zależności od czasu trwania i warunków podróży)

Konieczne jest również pozostawienie z dobrą ochroną przed ukąszeniami komarów.

Jak się tam dostać?

Wiele lotów obsługuje lotnisko Fort de France, stolicy Martyniki, z Paryża i innych miast prowincjonalnych. W zależności od daty rezerwacji i okresu podróżować, bezpośrednie bilety lotnicze wahają się od 500 € do ponad 1000 € w obie strony. Lot trwa około 9 godzin.

Dodaj komentarz