Największe atrakcje Costa Brava: z wizytą w Figueres

Największe atrakcje Costa Brava: z wizytą w Figueres

Rodzinne miasto Salvadora Dali jest jednym z największych skarbów na terenie Costa Brava. Piękna okolica, idealne warunki do wypoczynku oraz moc atrakcji na terenie miasta i w jego pobliżu – oto czynniki, dzięki którym turyści tak chętnie spędzają wczasy w tej części Hiszpanii. Co koniecznie trzeba zobaczyć w czasie pobytu w Figueres?
Dla tych, którzy spędzają wczasy na terenie Costa Brava, Figueres jest ważnym punktem z kilku względów. Przede wszystkim to miasto jest najważniejszą miejscowością w tej części kraju. Jest jednocześnie najważniejszą miejscowością, która wchodzi w skład tzw. Trójkąta Dalego. Rodzinne miasto malarza, który stał się dumą Hiszpanii i ikoną sztuki surrealistycznej, stało się ważnym celem wypraw dla miłośników sztuki. Nic dziwnego, że symbolem miasta i jego największą atrakcją stał się Teatre-Museu Dali. To tu spoczywają prochy artysty, to tu można podziwiać najbardziej ekstrawaganckie wnętrza na świecie. Obrazy, manekiny, niezwykłe fasady – wszystko to można ujrzeć we wnętrzu dawnego Teatru Miejskiego. Ten obiekt nie jest jednak jedyną atrakcją Figueres. Warto w czasie zwiedzania tego miasta zajrzeć i do kościoła parafialnego, który jest ciekawym przykładem gotyckiej architektury z XIV wieku. W murach tej świątyni odbył się chrzest Dalego, tu również przystępował on do I Komunii. Kolejną atrakcją miasta jest ciekawe muzeum, które przyciąga nie tylko najmłodszych turystów. To Muzeum Zabawek, którego najcenniejszymi zbiorami są zabawki należące niegdyś do znanych osób, m. in. do Salvadora Dali. Inną ciekawą placówką muzealną na terenie miasta jest muzeum, w którym można ujrzeć kolekcję średniowiecznej rzeźby oraz zbiory o charakterze archeologicznym.
Sporo atrakcji czeka i na tych turystów, którzy zdecydują się na wycieczki po najbliższej okolicy Figueres. Jedną z ciekawszych atrakcji jest forteca, która znajduje się w odległości zaledwie 1 km od centrum miasta. Wzniesiona na wzgórzu w VIII wieku, z pewnością zasługuje na uwagę turystów. Ciekawym celem wycieczki może się również okazać pobliska wioska Vilabertan, położona w cieniu klasztoru o obronnym charakterze. Na uwagę zasługuje również miasteczko Peralada, które zachwyca swym średniowiecznym charakterem. Na jego terenie można ujrzeć m. in. ciekawy zamek z XVI wieku, można też wziąć udział w letnim Międzynarodowym Festiwalu Muzyki.
Liczne atrakcje sprawiają, że wczasy na terenie Costa Brava każdemu mogą sprawić wiele radości. Wypoczynek w okolicy Figueres to świetna propozycja dla miłośników sztuki oraz historii. W pięknej okolicy nie brak cennych zabytków, których odkrywanie może okazać się wspaniałą, wakacyjną przygodą.

Dodaj komentarz