Październik nad morzem czyli wymarzone wakacje poza sezonem.

Październik nad morzem czyli wymarzone wakacje poza sezonem.

Wyjazd na wakacje to dla wielu osób sposób na odpoczynek, nabranie sił, jak również przysłowiowe naładowanie baterii. Jednak tłumy, zawyżone ceny, jak również niejednokrotnie wielki ukrop zniechęcają do urlopu w letnim okresie. Czy warto zatem przyłożyć wypoczynek na miesiące znajdujące się poza sezonem? Czy październik nad morzem do dobra opcja? Gdzie zorganizować pozasezonowy wyjazd? Które egzotyczne zakątki kusza swą jesienną ofertą?

Zalety wyjazdu nad morze w październiku

Wczasy poza sezonem to idealny pomysł dla tych, którzy nie są ściśle ograniczeni czasem urlopowym. To właśnie ten okres dla wielu turystów jest kluczowy i najbardziej dogodny. Wakacje w październiku to przede wszystkim możliwość wypoczęcia w większej harmonii i spokoju. Zazwyczaj w tych miesiącach dużo mniej osób decyduje się na spędzenie corocznego urlopu. Kolejna zaletą jest możliwość zaoszczędzenia pieniędzy. Wydając mniej zarówno na samą podróż, jak i noclegi czy wyżywienie. W egzotycznych krajach można liczyć na nieco bardziej przystępną pogodę. Dla turystów którzy chcą zwiedzać różnego rodzaju atrakcje niższa temperatura daje wiele możliwości.

Gdzie zatem zorganizować październikowy wyjazd? Które państwa z dostępem do morza spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających turystów? Które kurorty dostępne są niemalże przez cały rok?

Październik nad morzem – lista pozasezonowych miejsc godnych polecenia

Zarówno Europa, jak i inne państwa znajdujące się na pozostałych kontynentach posiadają swoje perełki turystyczne. Wiele z nich odwiedzać można nie tylko w letnim sezonie, a wręcz warto pokusić się o wyjazd w miesiącach takich, jak wrzesień, październik czy listopad. Miejsca te w tym okresie niekiedy nawet zyskują na uroku, a pobyt w nich przyniesie ukojenie, radość i niesamowite przeżycia. Wśród najbardziej polecanych miejsc nadmorskich warto wyróżnić:

CYPR

Cypr to niewielka wyspa położona na Morzu Śródziemnym, u wybrzeży państwa takich jak Turcja, Liban i Syria. Od 2004 roku przynależna do Unii Europejskiej. Sam kraj podzielony jest na dwie części: Grecką oraz Turecką. Pogoda w tym regionie Europy dopisuje przez większa część roku, tak więc październikowy wyjazd na wyspę jest jak najbardziej wskazany. Jesienią temperatury sięgają nawet 27 stopni Celsjusza a woda w morzu zachęca dla poddawania się wodnemu relaksowi i różnego rodzaju atrakcjom. Październik nad Morzem Śródziemnym to gwarancja pięknej pogody, relaksu, dużo mniejszej ilości turystów, jak również niższych cen. Polecane cypryjskie kurorty to Ayia Napa, Larnaka, Pafos czy Protaras.

WYSPY KANARYJSKIE

Hiszpańskie wyspy zaliczane do popularnie nazywanych Kanarów to tereny na których niemalże przez cały rok gości zabawa, relaks i odpoczynek. Październikowa pogoda, jak najbardziej sprzyja plażowaniu, kąpaniu się w morzy, jak również uprawianiu sportów wodnych. Ponadto po długim leniwym dniu znane nadmorskie kurorty zapraszają turystów do zabawy podczas nocnego życia. Do najchętniej odwiedzanych regionów zalicza się: Ibizę, Majorkę, Teneryfa, Gran Canaria czy Fuertavertura. Każda z wymienionych wysepek posiada swój wyjątkowy urok, a pozasezonowy wyjazd przyniesie wiele korzyści i zadowolenia.

GRECKIE WYSPY

Gracja to kraj, który pod względem finansowym odpowiada zarobkom polskich turystów. Zatem odwiedzenie helleńskich wysp jest dość atrakcyjne i przynosi wiele korzyści. Jesień u wybrzeży Morza Śródziemnego oraz Jońskiego to również idealna do plażowania oraz odpoczynku pogoda. Ciepła woda, czyste plaże, złocisty piasek, drinki i szum fal – to marzenie niejednego urlopowicza. Spędzając wakacje w którymkolwiek z grackich regionów warto również poświęcić odrobine czasu na poznanie historii starożytnej, kultury tamtejszych mieszkańców i przede wszystkim smaków greckiej kuchni. Na październikowe wakacje nad morzem zapraszają wyspy Korfu, Kreta, Zakynthos, Rodos czy Kos.

ZANZIBAR

Planując nieco dłuższą podróż w egzotyczne zakątki świata nie wolno pominąć znanej i chętnie odwiedzanej wyspy Zanzibar, położonej na Oceanie Indyjskim. Region ten jest krainą odpoczynku i zabawy. Sezon od czerwca do października daje gwarancję niezawodnej pogody. W tym okresie bowiem panuje pora sucha, a temperatury powietrza nie spadają poniżej 27 stopni Celsjusza. Niezbyt wygórowane ceny, piękna lazurowa woda, czyste i pokryte białym piaskiem plaże oddają niesamowity klimat raju.

MALEDIWY

To kierunek dla nieco bardziej wymagających. Październik nad morzem w tym regionie to okazja do plażowania, zażywania wodnych kąpieli oraz nieco luksusu. W okresie tym liczba deszczowych i pochmurnych dni nieco maleje. Pogoda sprzyja odpoczynkowi na wybrzeżu, jak również nurkowaniu czy uprawianiu innych wodnych sportów. Będąc na Malediwach niemalże obowiązkiem jest doświadczenie noclegu w domkach na wodzie.

Inne destynacje warto odwiedzenia w październiku to:

  • Hawaje,
  • Wyspy Zielonego przylądka,
  • Portugalia,
  • Turcja, itp.

Jak zorganizować wypoczynek nad morzem w październiku?

Aby móc przeżyć niezapomniane wakacje poza sezonem letnim należy pozyskać kilka ważnych informacji dotyczących pogody, temperatury oraz oferowanych przez dane miejsce atrakcji. Warto także zapoznać się z cenami lotów, noclegów, posiłków czy innych usług. Wyjazd można zorganizować na własną rękę lub skorzystać z propozycji profesjonalnego biura podróży.

Dodaj komentarz