Podróż poślubna: gdzie się wybrać?

Podróż poślubna: gdzie się wybrać?

Czas po ślubie wiele par wykorzystuje na pierwszą wspólną podróż. Jest to doskonały sposób nie tylko na udany odpoczynek, ale również na pogłębienie relacji – tym razem już w małżeństwie. Młodzi mogą wybrać wiele różnych kierunków na taką podróż w zależności od własnych upodobań oraz budżetu, jaki chcieliby przeznaczyć na ten cel… Zastanawiasz się, gdzie pojechać wspólnie z żoną lub mężem? W dzisiejszym artykule podpowiadamy!

Wyjazd za granicę – prawdziwa podróż życia

Jeżeli podróż poślubna ma być wielkim wydarzenie, które utkwi w pamięci na długi czas, koniecznie pomyśl o krajach, które zawsze chciałeś/-aś odwiedzić. Bardzo popularny jest np. Egipt czy Bali, ale równie ciekawie może być na Hawajach. Rejs po Morzu Karaibskim, a może długa podróż przez różne stany w USA? Jeżeli budżet na wycieczkę po ślubie nie jest ograniczony, możesz pozwolić sobie na spełnienie marzeń. Ciekawym kierunkiem jest też Maroko, ale kusi także Grecja oraz Malezja. Potrzebujesz kompromisu pomiędzy górami a morzem? W takim wypadku pomyśl o państwie europejskim – Chorwacja od wielu lat cieszy się powodzeniem wśród wyjeżdżających na urlopy Polaków.

Mały budżet – podróż poślubna także jest możliwa!

Pomimo szalejącej inflacji nawet przy mocno ograniczonym budżecie możliwe jest zrealizowanie planów odnośnie podróży poślubnej. Również w Polsce jest wiele urokliwych miejsc, w które mogą pojechać młodzi małżonkowie. Bardzo piękne i zachwycające są Tatry. Wspólne chodzenie po górach może być szansą na pogłębienie relacji oraz ćwiczenie się w zaufaniu. Jeżeli nie lubicie wysokich gór, możecie wybrać się np. do Poronina czy Białego Dunajca, gdzie wzniesienia są łagodniejsze, a szlaki mało uczęszczane. Bardzo urokliwe są także Mazury, Roztocze czy królewskie miasto Kraków. Wszystkie te miejsca doskonale nadają się na podróż poślubną w przypadku gdy wasz budżet na ten cel jest ograniczony. Jeżeli jesteście osobami wierzącymi, możecie obrać też zupełnie inny cel podróży – Częstochowę lub Gietrzwałd.

Podróż poślubna: dlaczego warto?

Czy warto wybrać się w podróż po ślubie? Zdecydowanie tak! Taka wyprawa będzie wspominana przez lata. Czas zaraz po ślubie jest bardzo ważny, dlatego też zadbaj o to, aby w trakcie takiej wycieczki oprócz zwiedzania urokliwych miejsc, chodzenia po górach czy pływania w oceanach, nie zabrakło zwykłej rozmowy oraz czułości. Ten czas jest przede wszystkim dla młodej pary, więc zanim wyjedziesz musisz koniecznie uprzejmie, ale jednocześnie zdecydowanie poprosić szefa, aby nie dzwonił… Weź ze sobą aparat fotograficzny, aby uwiecznić chwile z podróży poślubnej na zdjęciach. Pamiętaj, że tak naprawdę nie jest ważne to gdzie się wybierzecie, ale to w jaki sposób i w jakim towarzystwie będziecie spędzać czas.

Dodaj komentarz