Wyjazd na wakacje: co zabrać, a czego nie?

Wyjazd na wakacje: co zabrać, a czego nie?

Jedziesz na wakacje życia i nie wiesz jeszcze jak się spakować? Wiele zależy od tego, gdzie i kiedy konkretnie jedziesz. W dzisiejszym artykule podpowiadamy co warto ze sobą zabrać na wyjazd, ale również piszemy o tym, czego unikać!

Wyjazd wakacyjny: czego nie brać ze sobą?

Niezależnie od tego czy jedziesz na tydzień, na weekend czy na dwa tygodnie wakacji, koniecznie zweryfikuj czy nie zabierasz zbyt wielu rzeczy. Za duża liczba ręczników, zbyt wiele ubrań, nadprogramowe powerbanki, za dużo jedzenia na drogę – oto najpopularniejsze wtopy podróżujących. Jasne jest, że nie wyjeżdżasz na urlop codziennie i nie wiesz do końca, co Cię czeka, ale zabieranie ze sobą całej garderoby nie jest dobrym pomysłem! Przed wyjazdem zaobserwuj swoje zwyczaje przez taki sam czas, na jaki chcesz wyjechać i wywnioskuj ile T-shirtów, a ile spodni będzie Ci potrzebne. Nie zabieraj ze sobą cennych rzeczy, które mogłoby się zgubić w trakcie podróży. Nowe buty na podróż też nie są zbyt dobrym pomysłem – zwłaszcza jeżeli planujesz dużo zwiedzania albo chodzenia po górach. Lepiej będzie, jeżeli w takim przypadku weźmiesz ze sobą stare, nawet lekko zużyte, ale za to w 100% sprawdzone obuwie. Pamiętaj też, że nie musisz brać ze sobą absolutnie wszystkiego i nie musisz przewidywać każdego przypadku, jaki może Cię spotkać. Na miejscu przecież też będą sklepy, apteki i galerie, prawda?

Co zabrać na wakacje? Pakujemy walizkę

Na wyjazd wakacyjny dobrze będzie zabrać wygodne, letnie ubrania, w których czujesz się i wyglądasz doskonale. Jeżeli planujesz zwiedzanie świętych miejsc, oprócz krótkich spodenek i bluzek bez rękawków, weź ze sobą również coś bardziej eleganckiego – np. sukienkę midi czy długie spodnie i koszulę zasłaniającą ramiona. Nocujesz w domu z agroturystyką? Koniecznie zabierz ze sobą ręczniki, płyn do kąpieli oraz szampon. Jeżeli nie będziesz korzystać z usług restauracji, przydatna będzie również herbata w torebkach oraz suche jedzenie czy konserwy. Planujesz weekend w górach? Jeżeli nie jesteś przyzwyczajony/-a do chodzenia, koniecznie weź do walizki również dużą miskę. Zastanawiasz się po co? Po powrocie do schroniska przyjemnie będzie pomoczyć nogi w zimnej wodzie, prawda? Jeżeli kierunek Twojej podróży jest zupełnie inny – wyjeżdżasz nad morze – zabierz ze sobą strój kąpielowy oraz okulary przeciwsłoneczne. Niezależnie od tego gdzie będziesz spędzać lato, z pewnością przyda Ci się w walizce krem z wysokim filtrem oraz środek przeciwko komarom.

Wakacyjne bagaże: w co się pakować?

Osoby wyjeżdżające na urlop pakują swoje rzeczy bardzo różnie. Ostatnio dużą popularnością cieszą się wygodne walizki z kółkami, które są niezwykle lekkie do transportowania. Taki wybór jest najlepszy, jeżeli dojeżdżasz busem lub pociągiem. Dobrą opcją w góry może być też pojemny plecak, ale wielu turystów pakuje się też w zwyczajne torby podróżne, które przypominają te na siłownię.

Dodaj komentarz