Rzeczy, które musisz zobaczyć na Bali

Rzeczy, które musisz zobaczyć na Bali

Wyjątkowa fauna i flora, rajskie plaże, dzikie zwierzęta i tysiące świątyń – tak mowa tu o Bali. Ta wyjątkowa wyspa ma bardzo wiele do zaoferowania osobom, które ją odwiedzają. Bali tak samo, jak cała Indonezja potrafi zapierać dech w piersiach i zaskakiwać. Zastanawiasz się, co koniecznie musisz zobaczyć, będąc na tej wyspie i jakie atrakcje Bali zasługują na największą uwagę? Podpowiadamy.

Wodospady Sekumpul

Wodospady Sekumpul są uznane za jedne z najpiękniejszych na Bali i każdy, kto znajduje się, w ich okolicy musi je zobaczyć. Tworzą one kompozycje z przynajmniej siedmiu niezależnych wodospadów i woda, która z nich opada, wygląda naprawdę imponująco. Wodospady znajdują się w bardzo malowniczym miejscu, na zacisznym wzgórzu, które pokrywają pola ryżowe. Można się tam naprawdę zrelaksować i odpocząć od miejskiego zgiełku Indonezyjskich ulic.

Tarasy ryżowe

Atrakcje Bali większości turystom będą kojarzyć się jedynie z nurkowaniem, podziwianiem podwodnej fauny i flory czy też leżeniem na pięknej plaży. Jednak to nie wszystko, co ma nam do zaoferowania ta wyspa i warto wyjść nieco dalej. Tarasy ryżowe Jatiluwih, które są najpiękniejszym tego typu miejscem na Bali, przypominają schody prowadzące ku niebu. Ryż jest na nich uprawiany w tradycyjny sposób, a po samych polach można pospacerować w wyznaczonych do tego miejscach.

Pałac na wodzie Pura Tirta Gangga

To miejsce, w którym można nie tylko podziwiać balijską architekturę na wodzie, ale także piękny ogród z egzotycznymi, kolorowymi roślinami, które są niespotykane w Polsce. Teren ogrodu został podzielony na trzy poziomy, które należą do tamtejszych bogów, ludzi i demonów. Na najwyższym poziomie znajduje się źródło, które zasila oczka wodne znajdujące się w pobliżu Jest tam również basen, w którym można popływać. Spacerując po tym obiekcie, natkniemy się na ciekawe rzeźby i posągi. Można tam spędzić wiele godzin i jest to bardzo relaksujące doświadczenie.

Wschód słońca ze szczytu wulkanu

Z pozoru zwykły wschód słońca jest czymś, co ze szczytu wulkanu aż zapiera dech w piersiach. Wygląda to bardzo imponująco i będąc na Bali, nie możesz odpuścić sobie takiego spektaklu. Wschód słońca możesz podziwiać z dwóch wulkanów – Gunung Batur i Gunung Abang. Pierwszy z nich jest niższy i spokojnie wejdą na niego osoby, które do tej pory nie miały styczności z trekkingiem. Wejście na szczyt zajmuje ok. 2 godziny, dlatego musisz wyruszyć na wycieczkę jeszcze w nocy. Warto się jednak trochę poświęcić i wstać wcześnie lub nie kłaść się wcale i zdobyć szczyt wulkanu, z którego wszystko wygląda pięknie.

Dodaj komentarz