Jednodniowa wycieczka szkolna – gdzie pojechać? Pomysły i inspiracje

Jednodniowa wycieczka szkolna – gdzie pojechać? Pomysły i inspiracje

Gdy pierwsze wiosenno-letnie promyki słońca wpadną do wnętrza klas zarówno dzieci, jak i ich nauczyciele przygotowują się nie tylko do ostatnich kartkówek, ale także do szkolnych wycieczek. Zbliżające się wakacje to doskonały czas na to, aby zrelaksować się trochę także w szkole i spędzić czas w nieco inny sposób niż zawsze. Jeśli zastanawiasz się gdzie zabrać swoich wychowanków, aby się nie nudzili, to przygotowaliśmy kilka propozycji na wycieczki szkolne jednodniowe dla uczniów szkół podstawowych.

Warszawa

Stolica naszego kraju ma nam wiele do zaoferowania, jeśli chodzi o wycieczki szkolne. To miasto zainteresuje nie tylko uczniów szkół podstawowych, ale także licealistów. Jeden dzień w zupełności wystarczy na to, aby dojechać do tego miejsca i zobaczyć najważniejsze zabytki Warszawy. W grę wchodzi oczywiście wszystkim znany Pałac Kultury i Nauki. Dzieci mogą podziwiać go zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz.

Obowiązkowa będzie też wizyta w Zamku Królewskim, który można zwiedzić z przewodnikiem. Warszawa to także stare miasto, które ma do zaoferowania wiele zabytków m.in. słynny pomnik Syrenki, Plac Zamkowy, barbakan i pomnik Małego Powstańca. Na Starym Mieście można zrobić chwilę przerwy na zakup pamiątek i zjedzenie ciepłego obiadu.

Na sam koniec można odwiedzić Łazienki Królewskie, gdzie także nie brakuje zabytków. Warszawa ma również swoją rozrywkową stronę, którą docenią szczególnie najmłodsi. Chodzi o Centrum Nauki Kopernika i ZOO. To miejsca, które zajmą dzieci na długie godziny i mogą być tak naprawdę jedynym punktem jednodniowej wycieczki.

Trójmiasto

Spacer po molo, rejs statkiem, wizyta w ZOO – to tylko niewielka część atrakcji, z których można korzystać w Trójmieście. Na szczególną uwagę zasługuje też Gdańskie Stare Miasto, które pełne jest zabytków takich jak np. Żuraw, Bazylika Mariacka, fontanna Neptuna i wiele innych. Jeśli chodzi o wycieczki szkolne jednodniowe to właśnie Gdańsk, Gdynia i Sopot są bardzo często wybieranym kierunkiem ze względu na ilość atrakcji, które można tam zobaczyć i niezwykły nadmorski klimat. Planując wycieczkę w tamte strony, trzeba się nieźle zastanowić nad tym, co zobaczyć, ponieważ jeden dzień to za mało, aby w pełni poznać to miejsce.

Toruń

Miasto, które nieodłącznie kojarzy się z Kopernikiem i piernikami doskonale sprawdzi się na wycieczkę klasową. Można tam odwiedzić słynne planetarium, stare miasto, muzeum piernika i Ratusz Staromiejski. Jeden dzień w zupełności wystarczy na to, aby zobaczyć najważniejsze atrakcje. To także doskonała okazja do tego, aby zgłębić wiedzę na temat sławnego Polskiego astronoma i jego osiągnięć.

Dodaj komentarz