Turystyka – Transylwania

Turystyka – Transylwania

Ciekawą atrakcją turystyczną dla wielu jest też Transylwania, czyli atrakcja do której to z Polski można dojechać typowym busem dla turystów. Typowe to na obecne standardy te z komfortowymi fotelami i te do których zmieści się wielu turystów. Można w tego typu przypadkach także wybrać samolot, choć najlepiej zarezerwować go trzeba z pewnym wyprzedzeniem, po to by przelot był opcją dostatecznie tanią. Istotnym jest też i to, że Transylwania jest powiązana z powieściami fantastycznymi dotyczącymi wampirów, na których to podstawie powstają kolejne filmy. Tego typu powiązania przyciągają wielu turystów do tej części świata, choć gdy już się dostają do tego regionu to zazwyczaj nie spotykają tych wizerunków znanych z filmów fantastycznych, bo filmy takowe to jedynie cała masa tych efektownych dekoracji.

Innego typu atrakcyjność.

Transylwania może być atrakcyjną także dla ludzi uwielbiających jazdę po górach i to za pomocą zmodyfikowanego auta terenowego. Niektórzy z nas tego typu turystykę uważają za opcja bardzo atrakcyjną i co równie istotne czasami modyfikujemy auto terenowe przez kilka lat, po to by się tam wybrać. Pewna część z nas jeśli chodzi o ten konkretny region może postawić raczej na rowery zjazdowe, bo tego typu rowery też dają sporo frajdy i co najważniejsze podczas zjazdu można takowymi osiągać znaczne prędkości. Takowych nie można zaliczyć do tanich i co równie istotne nawet ich naprawy bywają dość drogimi, ale wielu z nas inwestuje w te sprzęty, po to by w Transylwanii zaliczyć tych kilka wyjątkowo szybkich zjazdów. Takowych zapewne nie przetrwa ten zwyczajny rower górski, bo takowy nie jest też i tym dostatecznie wytrzymałym i dlatego miłośnicy takiej szybkości są raczej zmuszeni do zakupienia jakiejś dość drogiej opcji. Taki rower wygląda fenomenalnie i po tym typowym stoku narciarskim można się nim rozpędzić nawet do ponad stu kilometrów na godzinę.

Nie tylko Transylwania.

Przynajmniej dla niektórych z nas Transylwania jest tylko jednym z tych istotnych wakacyjnych etapów, czyli może być to jedynie przystanek na drodze do Grecji. Niewielu tak myśli, ale przynajmniej niektórzy mają ten większy głód takich różnorodnych wycieczek. Mowa tu dokładnie o tym, że te kilka dni w Transylwanii będą ciekawymi, ale potem nadejdzie czas na te trzy lub cztery dni w Bułgarii, a jeszcze potem na te kilkanaście dni w Grecji. Takie rozbudowane wakacje powiązane z wyjazdem w pełni zapakowanym samochodem po części mogą być męczącymi, ale niektórzy z nas właśnie tego szukają, bo to cała masa różnorodnych atrakcji.

Dodaj komentarz