Jaka powinna być wykładzina biurowa? 

Jaka powinna być wykładzina biurowa? 

Miękka, tłumiąca hałas i odporna na zimno. To jedne z wielu zalet wysokiej jakości wykładziny biurowej. Ponadto powinna być estetyczna i zgrywać się z resztą wystroju. Wygląd podłoża ma dużo większe znaczenie, niż mogłoby się nam wydawać. Wpływa na całokształt pomieszczenia, dlatego warto poświęcić mu chwilę uwagi. Jaka powinna być wykładzina biurowa? 

Wyciszająca wykładzina biurowa 

Co wpływa na atmosferę skupienia w biurze? Zdecydowanie cisza. Jednak trudno ją osiągnąć w miejscu, w którym pracuje wiele osób naraz. Czy jest jakieś rozwiązanie tej sytuacji? Tak i to o wiele prostsze niż myślisz. Wystarczy wybrać odpowiednią wykładzinę, która posiada właściwości akustyczne. Wykładzina biurowa marki Milliken wycisza pomieszczenie aż o 31 decybeli. W przeciętnym biurze typu ‘open space’ panuje hałas na poziomie 80, jednak żeby osiągnąć komfort pracy, dźwięk nie powinien przekraczać głośności 50 decybeli. Dzięki odpowiedniej wykładzinie pochłaniającej dźwięk możemy stworzyć miejsce pracy, sprzyjające skupieniu.  

Wytrzymała i odporna 

Dziennie w dużym biurze przewija się nawet kilkaset osób. Szuramy krzesłami, chodzimy w butach i wykonujemy wiele innych czynności, które mogą powodować uszkodzenia mechaniczne podłoża. Wykładzina powinna być na te działania odporna. Dzięki temu posłuży nam przez długie lata. W dużym biurze najlepiej sprawdzi się wykładzina dywanowa w płytkach. Ten rodzaj charakteryzuje się specyficznym montażem. W odróżnieniu od rolki, bardzo łatwo można wymienić zniszczony fragment, bez konieczności ściągania całej wykładziny. To wygodne rozwiązanie do miejsc użyteczności publicznej. 

Prosta w czyszczeniu

Wykładzina biurowa powinna być nie tylko wytrzymała na uszkodzenia i odporna na zabrudzenia, ale także łatwa w utrzymaniu. Szczególnie czystości. W przestrzeni biurowej, chodzi się w tych samych butach co na zewnątrz. Do pomieszczenia zostaje naniesione błoto, ziemia, wilgoć i inne zanieczyszczenia. Niskiej jakości wykładzina biurowa będzie trudna do doczyszczenia i szybko ulegnie zniszczeniu. W efekcie co chwilę będziemy musieli wymieniać podłoże. Natomiast wysokiej jakości wykładzina będzie prosta w utrzymaniu i nie będzie pochłaniać cząsteczek brudu. 

Ekologiczna wykładzina biurowa

Coraz więcej firm zwraca uwagę nie tylko na aspekty praktyczne, ale także ekologię. Czy wykładzina może być ekologiczna? Jak najbardziej. Wykładzina biurowa marki Milliken została stworzona w 70 proc. z materiałów pochodzących z recyklingu. Dzięki temu marka przyczynia się do dbania o środowisko, jednocześnie dbając o jakość swoich produktów. 

Dodaj komentarz