Wejście na Śnieżkę – jak się przygotować i jaki szlak wybrać?

Wejście na Śnieżkę – jak się przygotować i jaki szlak wybrać?

Polacy to prawdziwi miłośnicy górskich wycieczek. Matka natura nas rozpieszcza i w naszym kraju oraz u naszych południowych sąsiadów pozostawiła nam do dyspozycji kilka szczytów, które powinien zdobyć każdy zapaleniec górskich wędrówek. Jednym z nich jest oczywiście Śnieżka, którą powinien kojarzyć każdy z nas. Ten najwyższy szczyt Karkonoszy zachwyca swoim wyglądem i przyciąga jak magnes. Zobacz jak przygotować się do wyprawy na jej szczyt https://trip4u.pl/ i jaki szlak będzie dla Ciebie najlepszy.

Jak przygotować się do wędrówki na Śnieżkę?

Wejście na ten szczyt nie wymaga większych przygotowań i nie będą się one różnić od tych, które wykonujemy przed wejściem na jakikolwiek szczyt. Podstawą będzie odpowiednie ubranie. Najważniejsze są buty, powinny osłaniać kostki i być wyposażone w antypoślizgowe podeszwy. Wybieraj modele sznurowane, które posiadają dodatkową, wodoodporną powłokę. W takich butach trekkingowych chodzi się po górach najlepiej i przede wszystkim bezpiecznie. Nie ryzykujesz bowiem kontuzji oraz bolesnych odparzeń i przetarć.

Kolejnym must have górskiej wycieczki są skarpety, to właśnie one będą ochraniać Twoje stopy przed przetarciami. Powinny być grube i długie. Jeśli wybierasz się na szlak zimą, to zadbaj o to, aby zapewniały Ci one komfort cieplny.

Oprócz podstawowych elementów garderoby takich jak buty i skarpety przygotuj też bluzę, kurtkę, rękawiczki, czapkę i odpowiednie spodnie. Odpuść jeansy, o wiele lepiej sprawdzą się spodnie, które nie przepuszczają wiatru i są po prostu wygodne.

Weź też plecak, w którym schowasz apteczkę, telefon, kompas i prowiant. Podróż może zająć Ci kilka godzin, dlatego weź pożywne kanapki i coś słodkiego. Tak przygotowany będziesz mieć pewność, że przejdziesz szlak bez większych problemów. W trasę rusz rano, zaraz po śniadaniu, będziesz mieć pewność, że nie zastanie Cię noc i bezpiecznie wrócisz ze Śnieżki.

Szlak na Śnieżkę

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę ze wspinaczką górską, to wybierz najłatwiejszy szlak na Śnieżkę.

Na Śnieżkę prowadzi bowiem kilka szlaków, a osoby początkujące powinny skupić się na tym w kolorze zielonym i żółtym. Podejście na tym szlaku jest dość łagodne, a droga na szczyt zajmuje ok. 3 godziny. Trasa jest bardzo malownicza i wybiera ją zdecydowana większość turystów.

Do trudniejszej trasy należy ta w kolorze czerwonym. Towarzyszą jej bardzo ciekawe widoki od początku aż po sam szczyt. Trasa mierzy 7 kilometrów, na początku może Was zwieść jej łagodność, jednak w pewnym momencie odcinek staje się trudniejszy i prowadzi przez wąską i stromą ścieżkę.

Najtrudniejszy szlak to szlak czarny, który rozciąga się przez prawie 6 km i podróż nim trwa ok. 2,5 h. Mimo że daje możliwość szybszego dostania się na Śnieżkę, to nie jest zbyt często wybierany, ponieważ prowadzi przez stromy i dość nudny szlak, w którym mamy do czynienia z ograniczoną widocznością.

Dodaj komentarz