3 proste sposoby na poprawienie zdolności kredytowej

3 proste sposoby na poprawienie zdolności kredytowej

Każda osoba, która chce otrzymać kredyt w banku, musi pozytywnie przejść przez weryfikację zdolności kredytowej. Jest to indywidualna zdolność każdego z nas do spłaty zobowiązania w wyznaczonym terminie wraz z odsetkami. To właśnie od rzeczonej zdolności zależy czy bank przyzna Ci kredyt i na jaką kwotę będzie on opiewał. Zobacz proste sposoby na to, jak zwiększyć swoją zdolność kredytową i tym samym dać sobie większe szanse na otrzymanie wymarzonego kredytu.

Popraw swoje dochody

Jednym z kluczowych czynników, które bank bierze pod uwagę, oceniając zdolność kredytowa swoich klientów, jest wysokość dochodów. To właśnie one w dużej mierze decydują o tym, czy otrzymamy dany kredyt, czy nie. Jeśli chcesz otrzymać długoterminowy kredyt na dużą sumę, to warto zwiększyć swoje zarobki. Bank bierze pod uwagę, zarobki z przynajmniej 3 ostatnich miesięcy, dlatego poprawa sytuacji finansowej będzie konieczna nawet na kilka miesięcy przed złożeniem wniosku. Tak naprawdę im większe będą Twoje dochody w stosunku do wydatków, tym lepiej.

Postaraj się o umowę o pracę na czas nieokreślony

Bank podczas oceniania Twojej zdolności kredytowej zwróci uwagę nie tylko na wysokość dochodów, ale także ich źródło. Najlepiej oceniane jest zatrudnienie na podstawie umowy o pracę na czas nieokreślony. Jest tak, ponieważ według banku klient ma wtedy największą stałość zatrudniania i jest mniejsze prawdopodobieństwo, że w przyszłości będzie miał problem ze spłatą kredytu przez utratę pracy. Porozmawiaj ze swoim szefem o tym, aby dał Ci taką umowę, jeśli jeszcze jej nie posiadasz. Z pewnością pozytywnie wpłynie to na Twoją zdolność kredytową https://splatapozyczek.pl/zdolnosc-kredytowa/.

Spłacaj swoje zobowiązania na czas

Podczas oceny zdolności kredytowej bank bierze też pod uwagę historię kredytową. Oznacza to, że sprawdzi, jak do tej pory radziłeś sobie ze spłatą swoich kredytów i czy jesteś rzetelnym kredytobiorcą. Spłacając swoje kredyty na czas, zwiększasz swoją zdolność kredytową i dajesz sobie szanse na otrzymanie nowego zobowiązania na dobrych warunkach. Informacje na ten temat gromadzone są w BIK, czyli Biurze Informacji Kredytowej. Pracownicy banku mają dostęp do informacji tam zawartych i przed udzieleniem kredytu sprawdzają, jak dana osoba radziła sobie do tej pory ze spłatą swoich zobowiązań. Bardzo korzystną sytuacją jest to, że jakieś zobowiązanie zdecydowałeś się spłacić wcześniej. Bank docenia takie osoby i o wiele chętniej udziela im kredytów.

Dodaj komentarz