Jak dobrać kolor włosów do jasnej karnacji?

Jak dobrać kolor włosów do jasnej karnacji?

Opalenizna się ciebie nie trzyma? Słońce bardziej pali niż opala? Zapewne masz jasną karnację. Z zazdrością spoglądasz na świeżo wyglądające kobiety o ciemniejszej karnacji, podczas gdy sama masz wrażenie że wyglądasz blado i niezdrowo. Problemem może być źle dobrany kolor włosów. Aby ożywić swoja “porcelanową” cerę wystarczy dobrać odcień, który wyciągnie wszystkie zalety i ukryje niedoskonałości. Sprawiając że zachwycisz swoim wyglądem.

W ostrym stylu.

Wbrew temu co się powszechnie uważa kolor włosów do jasnej karnacji nie musi być stonowany i delikatny. Smolista czerń pięknie podkreśli porcelanowy koloryt skóry wyciągając jego wszystkie walory. Należy jednak pamiętać, że kobiety decydujące się na takie kontrastowe połączenie muszą zadbać o wyrazistość makijażu, który powinien być mocny by twarz nie stała się maską bez wyrazu. Jeśli mamy odwagę wystąpić w ostrej stylistyce to jak najbardziej czerń nie zaszkodzi jasnej karnacji.

Bezpieczny wybór.

Jaki kolor włosów do jasnej karnacji będzie zatem najodpowiedniejszy? Wszystkie brązy od jasnych po całkiem ciemne, subtelnie kontrastują z rożnymi typami jasnej cery równocześnie podkreślając jej delikatność. Należy jednak unikać odcieni ostrych z mahoniowymi  i miedzianymi refleksami. Bezpieczne są tzw. smaczne kolory jak czekolada, mocca, cappuccino itp. Kolory te subtelnie zaróżowią optycznie, bladą skórę twarzy dodając jej życia.

Kolorowo.

Kolor włosów do jasnej karnacji nie musi być smutny. Odważne kobiety mogą zafundować sobie rude włosy, które dodadzą głębi kolorytowi skóry. Trzeba jednak zwrócić uwagę na odcień jaki wybieramy. Stanowczo należy unikać odcieni miedzianych, gdyż powodują niezdrowy wygląd i eksponują cienie pod oczami. O wiele lepiej zaprezentujemy się w kolorach wywodzących się z odcieni czerwieni jak burgund lub bordo.

Niebezpieczny blond.

Na pytanie, jaki kolor włosów do jasnej karnacji, większość odpowie – jasny. Nic bardziej mylnego. Połączenie bladej skóry na tle jasnych włosów sprawia wrażenie rozmazanej jasnej plamy i odbiera twarzy całą wyrazistość. Wyjątkiem są tu blondy w palecie platynowej, które pasują kobietom o niebieskich oczach. Należy jednak jak przy czarnych włosach dopasować do nich odpowiednio wyrazisty makijaż i styl.

Jasna karnacja wcale nie musi ograniczać naszej inwencji w kwestii koloru włosów. Trzeba jednak odpowiednio dobrać odcień do kolorytu naszej cery i barwy oczu. Jeśli zastosujemy się do kilku zasad i będziemy unikać odcieni niebezpiecznych z powodzeniem możemy korzystać z całej palety barw jaką oferują producenci farb do włosów.

Dodaj komentarz