Szybki i tani transport z Warszawy do Legionowa

Szybki i tani transport z Warszawy do Legionowa

Legionowo to zlokalizowane 22 km na północ od centrum Warszawy miasto w województwie mazowieckim będące jednocześnie siedzibą powiatu legionowskiego. Jest szóstym pod względem liczby mieszkańców miastem województwa. W pobliżu Legionowa znajduje się sztuczne jezioro – Zalew Zegrzyński, zaś w samym mieście liczne zabytki oraz siedziby międzynarodowych firm.  Wszystko to sprawia, że z roku na rok ruch między Warszawą a jej satelickim miastem narasta, a tysiące ludzi zastanawiają się w jaki sposób szybciej i taniej przemieszczać się między miastami.

Prywatny samochód.

Najczęściej używanym rozwiązaniem jest podróżowanie własnym samochodem. Związane jest ono jednak z ponoszeniem dużych kosztów paliwa i, jeśli kierowca auta jest jednocześnie jedynym podróżującym, może być ono nieekonomiczne. Dodatkowo z uwagi na tworzące się w godzinach porannych i popołudniowych korki, kierowca zmuszony jest spędzić w samochodzie nawet kilka godzin, tracąc czas na gapienie się w zderzaki innych pojazdów.

Autobusy

Autobusy są najprostszą formą masowego transportu. Trasa Warszawa-Legionowo jest bardzo dobrze skomunikowana i w normalny dzień powszedni autobusy z Warszawy odjeżdżają co mniej więcej 35 minut. Jeśli jedziemy w sobotę albo niedzielę musimy uzbroić się w cierpliwość, gdyż czas oczekiwania może wydłużyć się nawet do kilku godzin, a autobusy często potrafią być przepełnione. W takim wypadku dobrym rozwiązaniem może być skorzystanie z taksówki. Ceny biletów za przejazd z Warszawy do Legionowo wahają się od 4 do 5zł. Dalszy kursy np. Warszawa-Serock to koszt 6-9 złotych. Na trasie kursują zarówno autobusy niewielkich przewoźników jak i dużych korporacji transportowych, dzięki czemu możemy wybrać za ile i w jakich warunkach chcemy podróżować. Najlepsze autokary długodystansowe wyposażone są w klimatyzację, telewizor oraz toaletę, która jednak na tak krótkiej trasie nie będzie nam potrzebna.

Taxi w Legionowie

Z Warszawy do Legionowo najbardziej komfortowo dojechać możemy jednak taksówką. Jeśli zdecydujemy się na tę opcję do wyboru mamy zamówienie taxi z Legionowa albo z Warszawy. My polecamy tanie Taxi Legionowo, które kursuje całodobowo, a cennik przewozów sprawdzić można na stronie.  Taksówka jest definitywnie droższą opcją od transportu autokarowego, jednak po podziale kosztów na kilka osób cena za kurs będzie relatywnie niewielka. Jeśli chcemy upewnić się, że nie przepłacimy za transport, najlepiej będzie zadzwonić do taksówkarza i poprosić o określenie ceny za kurs z góry. W ten sposób będziemy mieć pewność, że nie przepłacimy i szybko oraz tanio dojedziemy do wybranego celu podróży.

Dodaj komentarz