Jak zapobiegać zimą pękaniu i przesuszaniu ust?  

Jak zapobiegać zimą pękaniu i przesuszaniu ust?  

Usta są bardzo wrażliwe i bez dobrej pielęgnacji będą pierzchnąć, wysychać i w konsekwencji pojawią się na nich bolesne pęknięcia. Szczególnie zimą usta są narażone na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych, jak więc prawidłowo je chronić?

Jak zapobiegać przesuszaniu ust?

Pierwszą zasadą jest to, by nie oblizywać warg, bo właśnie ten z pozoru niewinny nawyk jest bardzo często główną przyczyną pękania skóry na ustach. Po drugie, zawsze przed wyjściem należy nałożyć na usta ochronny kosmetyk, na przykład z oferty eranatura.pl/. Na sezon zimowy powinien być to dość tłusty balsam albo błyszczyk, bez alkoholu w składzie – alkohol mocno wysusza i podrażnia delikatną skórę.

Peelingi i odżywcze maseczki

Czasami sam błyszczyk ochronny nie wystarczy i mimo regularnego stosowania takiej ochrony usta wciąż są w nienajlepszym stanie. To może sugerować zbyt słabe nawodnienie organizmu albo brak witamin, warto więc pić więcej wody i urozmaicić swoją codzienną dietę. Pomocne będą także maseczki z naturalnych składników, na przykład miodu, oliwy z oliwek albo oleju kokosowego – maseczkę nakłada się na usta wieczorem i zostawia na całą noc. Na głębsze pęknięcia i ranki poleca się specjalne maści dostępne w aptece.

Ważną częścią pielęgnacji ust są także peelingi. Powinno się je robić raz w tygodniu – peeling usuwa zrogowacenia skóry i przyspiesza jej regenerację. Musi to jednak być kosmetyk dedykowany właśnie do pielęgnacji ust, bo te zwykłe, gruboziarniste peelingi do ciała zbyt mocno ścierają skórę, więc zastosowane na wargi raczej zaszkodzą niż pomogą.

Jaki skład powinny mieć kosmetyki do ust?

Za najlepsze uchodzą kosmetyki o naturalnym składzie, jak na przykład te dostępne na eranatura.pl/kosmetyki-do-pielegnacji-twarzy/pielegnacja-ust-naturalne-kosmetyki/. W balsamach i błyszczykach do ust powinny być przede wszystkim naturalne olejki i masła, które dobrze natłuszczają skórę i dostarczają składników odżywczych. Są to między innymi masło shea, masło kakaowe, oliwa z oliwek, olej kokosowy, wosk pszczeli, olejek z migdałów, olej marula.

Dodaj komentarz