Wakacje marzeń na kempingu

Wakacje marzeń na kempingu

Wakacje to czas na który czeka z niecierpliwością znakomita większość społeczeństwa. Relaks, podróże, poznawanie nowych miejsc, rozrywki jawią się jako nagroda za rok wytężonej pracy. Przyjęło się, że na wakacje jeździmy raczej w jedno miejsce (hotel lub pensjonat), chociaż chciałoby się zobaczyć nieco więcej. Coraz częściej jeździmy za granicę gdyż nadal brak nam zaufania do kapryśnej rodzimej pogody. Jako środek wakacyjnego transportu wybieramy własne auto. Przy czym zazwyczaj podróż całej rodziny (plus bagaż a czasem i pies) znacznie odbiega od wymarzonej wakacyjnej podróży w nastroju euforii i radości. Bardzo często decydujemy się na podróż samolotem, jest to względny komfort za wysoką cenę. Kolejnym utartym sposobem jest wykupienie imprezy turystycznej. Wyjazd ze wszystkim w pakiecie. Trzeba pamiętać, że w tym zestawie jest też podporządkowanie się programowi wycieczki stworzonemu przez organizatora.

Na wakacje na kemping

Kempingi są znane podróżnikom od bardzo dawna. Niestety ich renoma długo pozostawała wiele do życzenia. Odstraszało ubogie wyposażenie, czystość a raczej jej brak, mało rozrywek. Obecnie kempingi mają się coraz lepiej. Zazwyczaj położone są w świetnych lokalizacjach – blisko plaży, wśród zieleni, w lesie. Takie położenie sprzyja odpoczynkowi. Jakość takiego wypoczynku jest coraz wyższa. Domki są czyste, ozonowane, bogato wyposażone. Na terenie kempingu podróżnicy znajdą szereg atrakcji sportowych i animacje. Dla dzieci zawsze znajdzie się plac zabaw czy klubik dla dzieci.

Ciekawą propozycją wakacyjną jest pobyt na kempingach proponowanych przez firmy Vacansoleil, Eurocamp czy Selectcamp. Są to tak naprawdę wioski turystyczne w Europie, które gwarantują wspaniałe wakacje. Każdy kemping ma olbrzymie baseny, często dodatkowo jest przy plaży. Program animacyjny jest niezwykle bogaty. Na kempingu znajdują się sklepy i restauracje. Warto wybrać się tam nawet wielopokoleniową rodziną i każdy spędzi tam niezapomniany wakacyjny czas. Zakwaterowanie to przestronne namioty lub mobile home (dostosowane często dla wózków inwalidzkich) Dbałość o komfort wczasowiczów widać na każdym kroku i to naprawdę robi wrażenie.

Jak dojadę…?

W wakacyjną podróż na kemping najlepiej wybrać się samochodem. Żeby było wygodniej można lecieć samolotem a na miejscu wynająć samochód. Kempingi są rozmieszczone w świetnych lokalizacją i są wspaniałą bazą wypadową do zwiedzania. Poza tym nie musimy przebywać dwóch tygodni w jednym miejscu. Warto w czasie wakacji odwiedzić kilka kempingów i dzięki temu zwiedzić wygodnie dużą część kraju np. całe wybrzeże Chorwacji czy Włoch a może wolicie Lazurowe Wybrzeże?

Wakacje na kempingu to wiele zalet, których nie da inna forma wypoczynku:

  • duża elastyczność, nie trzeba dopasowywać się do dat turnusów
  • wysoka jakość za rozsądną cenę
  • płatność za zakwaterowanie niezależnie od ilości osób – idealne przy wyjeździe rodzinnym
  • bardzo bogate wyposażenie namiotów/domków co pozwoli oszczędzić miejsce w bagażniku auta

Przekonaj się, że kemping to modny i rozsądny wybór. Wybierz luksusowe wakacje pełne rozrywek na świeżym powietrzu. Poznawaj Europę podczas wakacji i baw się dobrze!

Dodaj komentarz