Wakacje na hiszpańskiej Teneryfie

Wakacje na hiszpańskiej Teneryfie

Hiszpański archipelag Wysp Kanaryjskich na Oceanie Atlantyckim to jeden z najchętniej odwiedzanych zakątków na świecie. Zespół wulkanicznych wysp leżących w ciepłym umiarkowanym klimacie jest mekką dla turystów lubiących lato i słońce bez zbytnich upałów. Jedną z wysp tego popularnego archipelagu jest Teneryfa.

Wakacje w cieniu wulkanu Teide

Atrakcją wyspy jest górujący nad nią szczyt wulkanu Teide. Ma 3817 metrów i jest to najwyższy szczyt Hiszpanii oraz najwyższy szczyt na atlantyckich wyspach. Ciekawostką jest to, że jeżeli mierzyć go od dna oceanu to jego wysokość wynosi około 7500 metrów. Szczyt leży w Parku Narodowym Teide i jest celem wielu wycieczek. Zdobycie tej góry nie wymaga wielkich umiejętności, dużą część trasy można pokonać samochodem albo autobusem. Górny odcinek turyści mogą przejechać kolejką górską, a pieszo trzeba podejść jedynie ostanie 200 metrów w górę.
Wulkan uważany jest za czynny, jego ostatnia erupcja nastąpiła w 1798 roku.

Masca w masywie górskim Teno

Miejscem o niezwykłej urodzie jest niewielka wioska Masca w masywie Teno. Położona jest na zboczu, na wysokości 600 metrów nad poziomem morza, wzdłuż wąwozu o tej samej nazwie. Ze względu na podobieństwo do znanej peruwiańskiej atrakcji, wieś nazywana jest hiszpańskim Machu Picchu. Do miejscowości dotrzeć można autokarem lub samochodem, pokonując niezwykle malowniczą, ale też niezwykle krętą i niebezpieczną drogę wijącą się zboczami wysokich gór. Warto tutaj również przyjechać na piesze, trekingowe wycieczki w dół wąwozu i dalej na brzeg oceanu.

Puerto de la Cruze

Jedną z najbardziej znanych i chętnie odwiedzanych miejscowości na Teneryfie jest nadmorskie, słynące z czarnych plaż Puerto de la Cruze. Największą atrakcją tego miasta jest Loro Parque – połączenie ogrodu botanicznego, cyrku na świeżym powietrzu i ogrodu zoologicznego. Można tutaj zobaczyć wiele niezwykłych zwierząt, roślin, ale także obejrzeć występ tresowanych orek i delfinów.
Inne ciekawe miejsce to zespół basenów Lago Martianes. Malowniczy kompleks ogromnych zbiorników wypełnionych wodą oceaniczną. Pomiędzy nimi wulkaniczne wysepki, restauracje i bary. Wspaniała atrakcja dla miłośników kąpieli, opalania, oraz rodzin z dziećmi, które chcą spędzić bezpiecznie czas.
W Puerto de la Cruze zwiedzić można także dwa niezwykłej urody ogrody botaniczne i kilka parków.

Spędzając wakacje na Teneryfie, warto również zobaczyć Los Gigantos, czyli najwyższe klify na wyspie. Ponadto należy odwiedzić urokliwe miasteczka jak Garachico czy La Laguna, miejscowość Orotava i całą masę niezwykłych plaż.

Dodaj komentarz