Pogoda na Bali

Pogoda na Bali

Gdzie jechać na wakacje

Co do zasady każdy z nas przynajmniej raz w roku ma dłuższy urlop. Większość z nas zastanawia się także na tym jak go spędzić. Kiedy w naszym życiu pojawiają się dzieci, czas urlopu determinowany jest najczęściej okresem wakacyjnym. Wszystko po to abyśmy mogli spędzić wolny czas z całą rodziną. Jednym z czynników decydujących o tym, jaki rejon świata wybieramy na spędzenie wakacji jest oczywiście pogoda. Jeśli chcemy mieć pewność, że codziennie będziemy mogli zażywać kąpieli słonecznych, niestety nasz wybór nie padnie na urlop w kraju. Wielu miejscom w Polsce z całą pewnością nie można odebrać uroku i piękna. Jednakże pogoda, nawet w okresie wakacyjnym, pozostawia wiele do życzenia. Co zatem wybrać aby móc cieszyć się słońcem przez cały urlop? Dziś chcielibyśmy polecić wakacje na Bali, gdzie pogoda rozpieszcza turystów.

Pogoda na Bali

Pogoda na Bali nijak się ma do tego co znamy z naszego kraju. Nie możemy mówić tam o porach roku, a jedynie o porze deszczowej i porze suchej. Jednak o tym później. Skoro nie ma pór roku, jak zdecydować tym kiedy wybrać się na Bali? Odpowiedź jest bardzo prosta. Każdy termin jest dobry na wakacje na Bali. Temperatury przez cały rok wahają się w okolicach 30 stopni Celsjusza. Niezależnie więc od tego kiedy planujemy urlop możemy liczyć na to, że pogoda na Bali nas nie rozczaruje. Jeśli marzymy o tym aby spędzać czas na pięknych piaszczystych plażach i podziwiać błękit oceanu, Bali jest idealnym wyborem.

Pora deszczowa i pora sucha

Pogoda na Bali to wysokie temperatury przez cały rok. Jednakże występuje tam także pora deszczowa, w okresie od października do kwietnia. Nie należy jednak zbytnio przywiązywać wagi do tej nazwy. Owszem deszcze są częstsze. Jednak opady charakteryzują się także tym, że są intensywne i krótkotrwałe. Po godzinnej ulewie wychodzi słońce i spokojnie możemy oddać się dalszemu plażowaniu. Czas deszczu możemy przeznaczyć np. na zjedzenie posiłku. Pora sucha występuje natomiast w okresie od maja do września. Deszczy jest wtedy znacznie mniej.

Jak widać pogoda na Bali jest wymarzoną dla osób, które są nastawione na wylegiwanie się na plaży. Jeśli celem naszej wycieczki jest błogie lenistwo jest to miejsce, w którym pogoda z pewnością nas nie rozczaruje i będziemy mogli liczyć na słoneczne dni przez cały turnus. Dla osób, które chcą poznać wyspę od środka i nastawione są na zwiedzanie, poleca się wybrać miesiące, w których występuje pora deszczowa. pogoda w tym okresie znacznie bardziej sprzyja długim wyprawom.

Dodaj komentarz