Co warto zobaczyć w Krakowie

Co warto zobaczyć w Krakowie

      Co warto zobaczyć w Krakowie?

       Kraków jest jednym z najciekawszych miast w Polsce i ma wiele do zaoferowania dla przyjezdnych. Miasto to posiada ciekawą historię, wspaniałą architekturę, bogate życie kulturalne, wyśmienitą kuchnię i tętni życiem zarówno w dzień, jak i nocą. Liczne atrakcje takie jak zwiedzanie kościoła Mariackiego, czy Wawelu to jedne z nielicznych przygód jakie oferuje nam Kraków.

       Dawna stolica Polski to prawdziwy raj dla turystów. Jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc w Krakowie jest Wawel. Jest on często nazywany sercem polskiej historii – znajduje się tu zamek i katedra. Miejsce to było siedzibą królów polskich od X do XVII wieku oraz miejscem ich koronacji i pochówków. Wawel jest centrum kultury, a także miejscem, w którym można zobaczyć nagrobki wielkich Polaków, takich jak Tadeusz Kościuszko czy Adam Mickiewicz.

       Jeśli mówimy o Krakowie nie możemy również zapomnieć o wyjątkowym kościele Mariackim, który po dziś dzień jest chętnie odwiedzany przez przyjezdnych. To właśnie z wieży tego kościoła pierwszy raz na światło dzienne wyszedł hejnał mariacki. Jest to piękny ceglany kościół z widokiem na rynek główny. Na szczególną uwagę zasługuje jego wspaniałe wnętrze z obłędnym ołtarzem głównym, a także dwie wieże, które znajdują się przy wejściu do kościoła. Poza kościołem mariackim i Wawelem Kraków może poszczycić się również najstarszym w Polsce Uniwersytetem – jakim jest Uniwersytet Jagielloński założony za sprawą Kazimierza Wielkiego w 12 maja 1364 roku., który był ówczesnym królem Polski. Na wspomnianym Uniwersytecie studiowało wielu wybitnych naukowców takich jak np. Mikołaj Kopernik. Kolejną wspaniałą budowlą, którą miasto może się szczycić jest krakowska Wieża Ratuszowa. Jest to gotycka Wieża z XV wieku, znajdująca się blisko Rynku Głównego w Krakowie. Jej wysokość wynosi 70 metrów. W przeszłości pełniła funkcje administracyjne Krakowa, dziś jest raczej atrakcją turystyczną z unikalną architekturą i cudowną atmosferą.

    Kraków jako miejsce relaksu dla przyjezdnych

     Miasto to jest nie tylko wspaniałym miejscem pod względem kultury, lecz także pod względem wypoczynkowym. Kraków ma do zaoferowania wiele wyśmienitych hoteli jak i miejsc, w których można się zrelaksować. Liczne restauracje, kina i tego typu atrakcje mówią same za siebie.

     Miejscem, które szczególnie zasługuje na uwagę jest Piwne Spa. to nietypowa atrakcja znajdująca w centrum Krakowa, w zabytkowej kamienicy. Miejsce charakteryzuje magiczna atmosfera, a także i wyśmienite piwo. W Piwnym Spa można spróbować kąpieli piwnych. Zabiegi doskonale relaksują ciało, obniżają poziom stresu, jak i nawilżają skórę. Mówiąc o miejscach w Krakowie, w których można miło spędzić czas nie można zapomnieć o krakowskim Zoo. Obiekt ten znajduje się w lesie. Można zobaczyć tu wiele rozmaitych gatunków zwierząt jak i piękny wybieg dla małp. Zwierząt na terenie Zoo jest mnóstwo i obejrzenie wszystkich zajmuje około 3  godzin. 

 

Dodaj komentarz