Wakacje na Bali – czy warto na nie jechać?

Wakacje na Bali – czy warto na nie jechać?

Coraz częściej Polacy decydują się na wycieczki zagraniczne nie tylko do miejsc popularnych i położonych stosunkowo niedaleko, ale także tych bardziej egzotycznych. Jednym z nich jest Indonezja – rozległy wyspiarski kraj, który bez wątpienia ma bardzo wiele do zaoferowania turystom. Najbardziej obleganą wyspą jest już od dawna Bali. Tylko czy rzeczywiście warto jechać na wakacje na Bali? Jakie atrakcje nas tam czekają?

Małpi las w Ubud

Małpi las w Ubud jest jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych w całym Bali. W jego skład wchodzi nie tylko gęsty las i żyjące w nim małpy, ale także świątynia, którą można tam znaleźć. Zdecydowanie warto się tam wybrać, jeśli jesteśmy miłośnikami zwierząt i natury.

Plaże w Bali

Nie każdy jest fanem aktywnego wypoczynku – wielu turystom zależy przede wszystkim na tym, aby jak najlepiej odpocząć i niezbyt się wysilać podczas swojego urlopu. W związku z tym nie ma się co dziwić, że decydują się oni na Bali ze względu na plaże. Jest ich tam bardzo wiele, ale żeby rzeczywiście się zrelaksować, warto wybrać którąś z tych mniej zatłoczonych. Tylko wtedy będziemy mogli poopalać się w spokoju i relatywnej ciszy. Oczywiście poza samym opalaniem na większości plaż możemy także oddać się innym zajęciom. Chodzi tu oczywiście przede wszystkim o pływanie, ale także sporty wodne, na przykład nurkowanie bądź surfing.

Wspinaczki wulkaniczne

Bali oferuje także atrakcje dla zwolenników wyczynów mniej lub bardziej ekstremalnych. Oczywiście zawsze możemy po prostu podziwiać wulkany z bezpiecznej odległości, a nie się na nie wspinać. Mimo wszystko warto to zrobić dla widoków, jakie będziemy mieli możliwość podziwiać z ich szczytów. Nawet jeśli nie mamy dużego doświadczenia lub nie jesteśmy w świetnej kondycji fizycznej, nie ma powodów do obaw – na Bali można znaleźć zarówno wulkany bardzo wymagające, jak i takie, z którymi poradzą sobie nawet całkowici nowicjusze.

Jaskinia Słonia

Największą atrakcją Jaskini Słonia jest sama wejście do niej, ponieważ jak można spodziewać się po nazwie, została w nim wyrzeźbiona głowa słonia. Zdecydowanie jest to imponujący widok, który warto zobaczyć. Sama jaskinia jest stosunkowo niewielka i została przekształcona w buddyjską świątynię.

Wybierając się na wakacje na Bali musimy zdawać sobie sprawę z tego, że jest to miejsce popularne wśród turystów z wielu powodów, które sprawiają, że warto się tam wybrać. Z drugiej jednak strony z powodu tej popularności wszędzie będziemy musieli się liczyć z wysokimi cenami, tłokiem i ściskiem. Nie oznacza to, że na Bali wcale nie warto pojechać – być może jednak po prostu lepiej zdecydować się na mniej turystyczną porę roku lub wybrać takie miejsca na wyspie, które nie będą przepełnione turystami.

Dodaj komentarz