Mediolan na wakacje: co warto zobaczyć?

Mediolan na wakacje: co warto zobaczyć?

Jedziesz na wakacje do Włoch? Słoneczna Italia wygląda latem wspaniale. Niezależnie od tego czy jedziesz na północ czy też na południe tego słonecznego kraju, koniecznie musisz znaleźć czas na odwiedzenie i zatrzymanie się w Mediolanie. W dzisiejszym artykule podpowiadamy, co dokładnie warto zwiedzić w trakcie pobytu w tym mieście.

Mediolan: miasto wielu kościołów

Liczba sakralnych zabytków w Mediolanie jest naprawdę imponująca. Turyści mają szansę zobaczyć prawdziwe dzieła architektoniczne oraz podziwiać piękne wnętrza tworzone przez światowej sławy artystów. Będąc w mieście koniecznie musisz zobaczyć przepiękną, gotycką Katedrę Narodzin św. Marii w Mediolanie, której dach jest dostępny dla turystów. Na uwagę zasługuje również starożytna Bazylika Santo Stefano Maggiore wybudowana w 417 roku. W budynku znajdują się słynne dzieła sztuki jak np. płaskorzeźba Chrystusa na tronie wśród dwóch świętych. W Mediolanie warto odwiedzić również Santa Maria delle Grazie, gdzie na jednej ze ścian można podziwiać fresk „Ostatnia Wieczerza” Leonarda da Vinci. Mając więcej czasu dobrze jest zwiedzić również kościoły San Giuseppe, San Barnaba e Paolo oraz bazyliki św. Ambrożego i San Simpliciano.

Mała Wenecja w Mediolanie – zobacz koniecznie

Mediolańska dzielnica Naviglio bywa nazywana Małą Wenecją. Można zobaczyć tam sieć kanałów, którymi kiedyś prowadził szlak dla barek z solą oraz węglem. To miejsce jest bardzo romantyczne i urokliwe, więc musisz koniecznie pokazać je żonie/mężowi. Co ciekawe, w tej właśnie dzielnicy możesz zaopatrzyć się w nietypowe pamiątki z Włoch. Tutaj można kupić np. dodatki galanteryjne ze skóry węża. W tej okolicy można też dobrze zjeść – wiele restauracji oraz kawiarni kusi turystów nie tylko przez menu, ale również przez wspaniałe widoki na Małą Wenecję.

Zamek Sforzów, Park Sempione i Łuk Triumfalny – pomysł na mediolański spacer

Będąc w Mediolanie, warto odwiedzić również Zamek Sforzów, który zachęca turystów już od frontu pięknym dziedzińcem. Tutaj znajdzie się wiele ciekawych rzeczy dla koneserów sztuki – m.in. mnóstwo obrazów słynnych malarzy takich jak Bellini czy Tycjan. Dodatkowo to właśnie tutaj można na żywo zobaczyć słynną rzeźbę „Pieta” Rondanini Michała Anioła, którą każdy z nas chyba kojarzy z podręcznika do sztuki. Po zwiedzeniu Zamku warto zobaczyć również Park Sempione, przez który można dojść do Łuku Tryumfalnego. Jest to cudowne, klimatyczne miejsce, w którym można posiedzieć dłużej, a nawet zorganizować mały piknik. Mediolański Łuk Triumfalny został zaprojektowany z polecenia samego Napoleona, choć nie mógł on zobaczyć efektu końcowego. Budowla nazywana jest Łukiem Pokoju. W tej okolicy również można smacznie zjeść i odpocząć po zwiedzaniu.

Dodaj komentarz